Молодь Нової Каховки переглянула фільм “Хайтарма”

 До 73-х роковин депортації кримськотатарського народу в Центральній  бібліотеці Нової Каховки для юних читачів відбувся перегляд та обговорення художнього фільму «Хайтарма».

Перед переглядом художнього фільму, бібліотекар Світлана Сембратович познайомила з літературою, яка є фондах бібліотеки з даної теми та розповіла молоді про те, що «Хайтарма» (від крим. – повернення, а іще хайтарма – це народний танок кримських татар, символ вічного руху життя) – перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Читачі дізналися, що походження слова «Хайтарма» від крим. – повернення, а ще хайтарма – це народний танок кримських татар, символ вічного руху життя. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сейтаблаєв.

-Фільм знято за кошти кримськотатарського бізнесмена Ленура Іслямова на його телеканалі АТР.  Вартість картини 1,5 млн. дол. Стрічка знімалась за принципом народної толоки – більшість ролей зіграли непрофесійні актори. Зйомки тривали півроку у 2012 році в Алупці, Бахчисарайському районі і Судаку, – розповіла начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна. 

В основу сюжету покладені реальні події. В фільмі йде мова про те, що 8 травня 1944 року радянська влада провела масове виселення кримських татар з Криму, звинувативши їх у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни.

Депортація цілого народу була змальована не тільки у фільмі «Хайтарма», а й в картинах художників, у віршах та піснях… Так, пісня «1944» української співачки Джамали здобула перше місце на конкурсі Євробачення у 2016 році. Пісня була присвячена трагічним подіям депортації кримськотатарського народу, від якої також потерпіла сім’я самої Джамали.

Захід видався  змістовним та цікавим. Молодь розуміє, що чужої пам’яті не буває, тому ми українці у всьому підтримуємо кримських татар і бажаємо, щоб над «Зеленим островом» встало мирне і добре сонце, щоб люди повернулись у рідний край, у  свої домівки.