МОН підготувало положення про міжшкільний ресурсний центр

Міністерство освіти підготувало проект наказу «Про затвердження Положення про міжшкільний ресурсний центр». Документ представлений для громадського обговорення – пише “Освіта.ua”.

Проект Положення має на меті удосконалити правове регулювання ресурсного забезпечення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, а також створити умови для поглибленого вивчення окремих предметів інваріантної та варіативної складових освітніх програм.

Документом передбачено, зокрема, надання МРЦ повноважень створювати стаціонарні та пересувні лабораторії, укомплектовані необхідними дидактичними матеріалами, засобами навчання і навчальним обладнанням, у тому числі приладами, пристроями та матеріалами, яких не вистачає багатьом закладам загальної середньої освіти.

Планується, що міжшкільний ресурсний центр сприятиме вибору учнями напряму профільного навчання у ліцеях шляхом розроблення індивідуальної професійної траєкторії, проведення профорієнтаційної роботи серед учнів, впровадження професійно-спрямованих курсів за вибором, факультативів, гуртків та проведення інформаційних та консультаційних заходів.

У Міносвіти очікують, що реалізація Положення про міжшкільний ресурсний центр матиме позитивний вплив на забезпечення доступу учням до якісної та доступної загальної середньої освіти.

Зауваження та пропозиції до проекту документа приймаються до 17 серпня  в письмовому вигляді або електронною поштою за адресами: МОН України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135; e-mail: krasnostup@mon.gov.ua.