МОН започаткує новий тип навчального закладу профосвіти

КвітМіністерство освіти і науки України планує започатковути новий тип навчального закладу професійної освіти – Регіональний багатопрофільний центр професійної освіти. Про це повідомив міністр Сергій Квіт.

“Наприклад, у нас є якась область, в ній є певна кількість технікумів і коледжів, професійно-технічних училищ і ліцеїв. На основі всіх цих закладів може бути створений лише один новий заклад – Регіональний багатопрофільний центр професійної освіти. Всі професії, які готували різні навчальні заклади, будуть зведені в одному закладі. І це вже буде оптимізація мережі. Тому що теперішня мережа створювалася під радянську індустрію, під ті заводи і фабрики, які колись працювали, яких немає зараз, або виникли інші”, – розповів С.Квіт.

“Створюватися такий центр має на обласному рівні. Бо саме тут можна зрозуміти потреби індустрії. Важливо, що паралельно створюється також обласна рада стейкхолдерів – тих, хто зацікавлений у випускниках цих закладів й несуть відповідальність за розвиток індустрії, розширення податкової бази, створення нових робочих місць. Це представники самих закладів освіти, місцевих органів влади, бізнесу та важливих державних підприємств. Рада стейкхолдерів на місці буде визначати, скажімо, які професії закривати, які, навпаки, розвивати, що оптимізовувати, що, навпаки, започатковувати і відкривати”, – уточнив міністр освіти.

“Такий підхід, в рамках політики децентралізації, має бути дуже плідним для розвитку професійної освіти. Ми створюємо нову ситуацію, коли заклади професійної освіти спілкуються безпосередньо з працедавцями. Держава залишає свою відповідальність за розвиток галузей індустрії та відповідної професійної освіти на загальнонаціональному рівні”, – повідомив С.Квіт.

“Ми працюємо над трьома законами, які мають бути внесені протягом місяця. Це закон “Про науку і науково-технічну діяльність”, закон “Про професійну освіту” (включає в себе професійно-технічну та середню спеціальну освіту). І третій закон – базовий “Про освіту”, який визначатиме стосунки між різними рівнями освіти та їхні концептуальні рамки”, – сказав міністр освіти України.

Джерело: “Освітній портал”