“Мова моя дана Богом народу…”

Із ніжності слова беру насолоду:
Воно – ідеал мій, для злету – крило.
Мова моя дана Богом народу,
Мова моя – це душі джерело.

 

Такими словами  21 лютого у Дніпрянській школі на урочистій лінійці,підготовленій учнями 5-8 класів та вчителем української мови й літератури Аліною Богачук було розпочато святкування Міжнародного дня рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки в 1999 році. 

На Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.

Мета Міжнародного дня рідної мови – привернути увагу до мовного та культурного розмаїття. ЮНЕСКО трактує поняття «мова» не лише як засіб спілкування, але також як культурну спадщину. За традицією в цей день школи України проводять урочистості, змагання, конкурси. Не виключенням стали і дніпрянці, які взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Патріот».

Учні школи наголосили на тому, що ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – у нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І просто соромно бути поганими нащадками в таких видатних і славних батьків.

 

Аліна Богачук, вчитель української мови та літератури Дніпрянської школи