Мустафа Джемілєв розповів про кримськотатарський батальйон на Херсонщині та спростував чутки про його фінансування і мононаціональність

КримВояки не вживатимуть спиртне та не їстимуть свинину, а от обмежень щодо національності не буде. Така інформація з’явилась на офіційній сторінці Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу в соціальній мережі Facebook.

Мустафа Джемілєв розповів про домовленості, яких вдалося досягти під час візиту кримськотатарської делегації до Туреччини. Зокрема, можливість створення умов життя, будівля збірних будинків для вимушених переселенців – було одним з питань, обговорюваних з лідерами Турецької Республіки.

Що ж стосується фінансування будь-яких військових підрозділів в Україні, зокрема “кримськотатарського батальйону” в Херсонській області, то Мустафа Джемілєв спростував інформацію про подібні переговори з керівництвом Туреччини. «Дійсно, ми збираємося (організувати) там свій батальйон. Хоча, кажуть “кримськотатарський, мусульманський”, просто у цього батальйону будуть свої особливості: там не вживають спиртне, там не їдять свинину. А якщо інші будуть приймати ці умови – будь ласка, якої б національності не були», – зазначив Мустафа Джемілєв у своєму інтерв’ю для радіо Крим.Реаліі, і спростував інформацію про те, що в Туреччині обговорювалося питання фінансової підтримки даної ініціативи.

Крім збірних будинків для переселенців також мова йшла про технічну підтримку інформаційних ресурсів кримських татар. Особлива увага була приділена питанню підтримки позиції України в ПАРЄ та дипломатична підтримка в інших міжнародних зустрічах.


Нагадаємо, сайт nk-online.tv вже писав про те, що пан Джемілєв закликав кримських татар не їхати далеко від окупованого Криму та посилити українську присутність на Херсонщині.