Мусульмани України та кримські татари підтримали проголошення помісної Православної Церкви України

Істинно створення самостійної Православної Церкви України згуртувало українців різного походження та віросповідання.

Від імені мусульман України православних привітав муфтій Саїд Ісмагілов.

“Від імені мусульман України, вітаю православних християн зі створенням Української помісної православної Церкви, та вітаю Митрополита Епіфанія з обранням на посаду Предстоятеля Української помісної православної Церкви!

Українська нація здобула один з найпотужніших чинників, що забезпечуватиме та охоронятиме справжню незалежність України – Помісну православну церкву.

Цей день – 15 грудня 2018 року, війде в історію України, як день здійснення багатовікової мрії українців про створення єдиної Православної Церкви, та остаточного відділення від російського церковного впливу.

Все, що йде на користь національним інтересам України, захищає нашу свободу та незалежність, відповідає прагненням українців, посилює нашу спільну Батьківщину – вітається та підтримується мусульманами України.

Маємо надію на подальше поглиблення міжрелігійного діалогу та плідної співпраці між християнами та мусульманами України.

Всевишній Господь у Священному Корані свідчить: “Воістину, ти впевнишся, що найближчими до віруючих (мусульман) є ті, що кажуть – Воістину, ми є християнами! Це через те, що серед них є священники та ченці, і вони не вивищують себе” (5:82).

Слідуючи цим настановам, ми засвідчуємо духовну близкість християн та мусульман, нашу повагу й готовність до співпраці, задля щасливого майбутнього України!
З повагою, Муфтій Саід Ісмагілов,” – йдеться у повідомленні на сторінці мусульманського духовного лідера у соціальній мережі Facebook.

 

“Мав сьогодні можливість поговорити з Патріархом Філаретом по телефону.

Мені було важливо передати Його Святості слова подяки за десятиліття боротьби за помісну Українську православну церкву і його принципову і мудру позицію на благо України в ході об’єднавчого собору.

У відповідь почув теплі слова Патріарха Філарета на адресу кримськотатарського народу і подяку за взаємну солідарність кримських татар і українців в окупованому Криму.

Хай Всевишній береже Україну включно з Кримом і Донбасом!” – написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook кримськотатарський національний лідер Рефат Чубаров.

 

“Моя стрічка в ФБ присвячена наданню Томосу!

Дорогі співвітчизники-українці! Щиро вітаю із створенням Єдиної Помісної Церкви України!
Цей момент новітньої історіі – про здобуття перемог, мета яких – Незалежність, Свобода й Злагода!

Божого Благословіння всім нам в цьому прагненні!” – побажала перший заступник  інформаційної політики України Еміне Джепар.

 

Привітав православних українців і громадський активіст, співзасновник ініціативи «Крим SOS» кримський татарин Алім Алієв.