Музей історії – скарбниця нашого міста

Унікальною скарбницею культури міста Нова Каховка є музей історії. Незважаючи на досить юний вік, це один з найпопулярніших закладів культури міста, який здійснює значну роботу по збиранню, збереженню, вивченню та популяризації історичної спадщини нашого краю.

Щорічні Дні відкритих дверей наштовхують жителів міста на поповнення фондів музею історії міста Нова Каховка новими експонатами. Цей рік не став винятком.

Після святкування 65-ї річниці з дня заснування Нової Каховки до музею звернулися новокаховчани з питанням: «Чи можна принести артефакти знайдені на території міста?», «Чи можна принести речі своїх батьків?»

Тільки протягом одного дня, а саме 25 вересня 2017 року, до музею історії міста принесли два рідкісних історичних артефакти.

Перший, учень 11 класу Іван Знаменський, приніс поржавілий багнет до гвинтівки Мосіна, який він знайшов, під час роботи, на своєму подвір’ї. Ця гвинтівка була на озброєнні російської та радянської армій з 1890 до 1960 років, і могла належати бійцям  Громадянської чи Великої Вітчизняної війни.

Ще один артефакт – шкіряний плащ радянського військового льотчика часів війни приніс до музею, син ветерана війни Фенька Павла Яковича, Фенько Григорій Павлович. Хоч батько і помер, вже майже двадцять років тому, але Григорій вирішив, що річ з якою батько пройшов всю війну, повинна бути у музеї, як експонат для ознайомлення нащадків з життям та подвигами їх дідусів та бабусь, батьків.

Коли до музей приходять новокаховчани і приносять ті чи інші речі, архівні документи, фотоматеріали, які на їх думку становлять історичну цінність, ми дуже цьому радіємо. Тому що наш музей і був створений завдяки небайдужості саме новокаховчан до свого міста та його історії.

Дякуємо всім тим, хто поповнює фонди нашого музею! Разом ми зробимо музей ще цікавішим та повчальним для наших нащадків. Чекаємо на нові експонати.

Директор  музею історії міста Нова Каховка Віктор Васильєв, екскурсовод музею Наталія Ільницька