Музична терапія у «Черьомушках»

Важко переоцінити вплив музики на людину. Це живе невичерпане джерело натхнення. Музика може надати насолоду та одночасно викликати сильне душевне переживання, спонукати до роздумів, відкрити невідомий світ фантазій.
20150325_090557«Музика, як будь-яке мистецтво, допомагає дітям пізнавати світ, виховує дітей», – так визначив роль музики у формуванні особистості композитор Дмитро Кабалевський. У процесі музичних занять відкриваються широкі можливості для всебічного розвитку дітей.
Серед усіх видів музичного виховання особливе місце належить слуханню музики. Адже саме з нього і починається залучення дитини до цього мистецтва. Діти, слухаючи музику, не лишаються байдужими, вони емоційно переживають те, що сприймають. Під впливом прослуханого у них виникають певні настрої, почуття. Через емоції діти приходять до розуміння змісту музики.IMG_784625 березня  на засіданні методичного об’єднання музичних керівників ДНЗ м. Нова Каховка на базі ясел-садка №8 «Черьомушки» розглянуто питання «Слухання музики – складовий компонент усіх видів музичної діяльності дошкільнят». Усі учасники дійства побували ніби в справжньому музично-драматичному театрі. Велично і святково прикрашена зала, стилізовані костюми, класичний репертуар сприяли відтворенню театральної атмосфери.IMG_7929IMG_7831Гостей привітала завідувач ясел-садка Тихонова З.М., побажавши всім гарно відпочити, відчути душею музику та збагатитися корисним досвідом. З планом роботи засідання ознайомила музичних керівників керівник МО Калюжна І.Ю.IMG_7855Практична частина заходу була проведена у формі музично-драматичної вистави «У країні чарівної музики» (на музику П.І.Чайковського «Дитячий альбом»). Учасниками вистави були як вихованці старших груп садочка, так і вихователі Цапенко О.В., Нікуліна Т.В., Рудська Ж.М., Осадчук О.О., які проявили акторські та хореографічні здібності, музичний талант, діти й дорослі продемонстрували вміння грати на музичних інструментах. Режисером даного дійства була музичний керівник Калюжна І.Ю. Актори й режисер були винагороджені бурхливими оваціями та словами вдячності за проведену роботу.IMG_7903Під час теоретичної частини Ірина Юріївна розкрила питання «Слухання музики – складовий компонент усіх видів музичної діяльності дошкільнят» та надала методичні рекомендації молодим спеціалістам на тему: «Слухання музики в ДНЗ з дошкільниками».  IMG_7868 IMG_7869 IMG_7877 IMG_7923  Підсумок засідання підвела методист методичного кабінету Плясецька С.О., яка наголосила на необхідності систематичного підвищення професійної майстерності музичних керівників щодо організації роботи зі слухання музики, поєднання всіх видів музичної діяльності на заняттях, зазначила, що музичне виховання – це не виховання музиканта, а насамперед виховання людини, а також подякувала адміністрації та педагогічному колективу ясел-садка «Черьомушки» за професійний і творчий підхід до реалізації поставлених на засіданні завдань.

 Плясецька С.О., методист ММК