Музика, що єднає серця. У Новій Каховці стартував XVIII міжнародний конкурс «Vivat, Musica!»

Знову в останні яскраві  весняні дні  Нова Каховка стала епіцентром творчої галактики – світу, у якому панують мир, добро і краса. Світу класичної музики! У  місті стартував 18-й міжнародний конкурс академічного мистецтва юних «Vivat, musica!».

Продемонструвати свої вміння і таланти до нас приїхали обдаровані юнаки і дівчата з Києва, Львова, Великого Любліна (Львівська обл.), Харкова, Одеси, Кривого Рогу, Миколаєва, Херсона, Олешок, Каховки та інших міст. Звичайно, порадують глядачів і виступи конкурсантів з Нової Каховки.

На урочистому відкритті до  присутніх з вітальними словами звернулися міський голова Володимир Коваленко, начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна, секретар Новокаховської єпархії протоієрей Миколай, голова журі, заслужений діяч мистецтв України, композитор Богдана Фільц, творчий  президент конкурсу, його засновницяя та ідейний натхненник  Любов Працюк, діючий президент, директор дитячої школи мистецтв Галина Ходос та інші.

Усі вони акцентували увагу на тому, що учасники, незалежно від завойованих призових місць, прийшовши на конкурс – уже переможці. Вітаючи  юні дарування і глядацьку аудиторію, відомий музичний діяч Валентина Кузик наголосила, що за роки проведення конкурс набув широкої популярності і є одним з найпрестижніших в Україні. Пані Валентина  презентувала  глядацькій аудиторії 5-ий том Української музичної енциклопедії, в якій містяться статті про даний конкурс та творчі сторінки всіх членів журі. І нагадала: після заснування «Vivat, musiсa!» у далекому 2000-у приклад Нової Каховки наслідували й інші міста, та лише наше місто продовжує  відкривати нові таланти і відкривати для дітей нові музичні обрії впродовж ось уже 18 років.

Оцінюватимуть вміння юних талантів знані в усій Україні та за її межами музичні діячі, а незмінною очільницею журі  є музикознавець  Богдана Фільц.

Попереду – напружені і захоплюючі конкурсні дні,  підсумки яких будуть підведені у суботу, 2  червня. Нагадуємо, всі бажаючі можуть відвідати прослуховування учасників та творчі вечори знаних музикантів, поринувши у казковий світ музики.  Програму конкурсу можна знайти за посиланням.

На фото: голова журі Богдана Михайлівна Фільц