Музика, що змушує серце битися швидше. Оркестр народних інструментів Нової Каховки відсвяткував 60-річчя

Народний оркестр народних інструментів новокаховського Палацу культури. Цей колектив окрема сторінка в історії культури нашого міста та всього херсонського краю. А ще – ціла віха в житті його талановитого керівника – Заслуженого працівника культури України  Василя Яротника, який, професійно керуючи, виступаючи на сценах різного рівня, щодня відкриває світ неперевершеного, високого мистецтва для юних аматорів вже впродовж  43 років.  Так співпало, що саме цього року, з ювіляром-керівником, який святкував 70-річчя у січні, поважну дату  відзначає і оркестр – 60 років від дня заснування.

Щорічно  цей колектив перемагає в обласних конкурсах-оглядах, у фестивалях самодіяльної народної творчості. Неодноразово оркестр представляв Херсонщину на столичних сценах. Варто підкреслити: це єдиний колектив такого жанру в області і є справжньою  гордістю Нової Каховки.

1978-го  року на базі оркестру було створено ансамбль народних інструментів, який 1992-го став дипломантом фестивалю народної інструментальної музики «Райдужний світ народних мелодій» (Харківська область, м. Комсомольск), а також дипломантом огляду-конкурсу самодіяльних ансамблів народної музики України у Києві. За ініціативи  Василя Григоровича   1998-го  року в нашому місті було засновано  фестиваль народної музики «Чумацький шлях», який проводиться раз на два роки. Цьогорічний, ювілейний 10-й, об’єднав  кращих митців народної музики і є феноменальним явищем духовної культури Таврійського краю.

Вчора, 19 травня,  у рідних стінах – Палаці культури, з нагоди знаменної дати колектив зібрав друзів, колег, небайдужих глядачів і справжніх поціновувачів народного мистецтва. Привітати ювілярів і Василя Григоровича особисто  на творчий вечір завітав міський голова Володимир Коваленко.

«У вашій душі, серці, очах  – величезна любов. Любов до справи вашого життя – очолюваного оркестру. Оці 60 років, 43 з яких – ваші, це не просто досвід, не просто ювілей творчої діяльності. Це слава і гордість Нової Каховки. Це десятки і сотні учнів, для яких ви стали рідною людиною і яких саме ви закохали, інакше не скажеш, у музику, – наголосив Володимир Іванович. – Зичу  вам і колективу подальших злетів, творчих успіхів та невичерпного натхнення!».

А в якості подарунку міський голова, як сказав він, «виправив несправедливість». Річ у тому, що після страшної пожежі у Палаці 2007-го згорів невід’ємний атрибут виступів Василя Григоровича – його незамінний  концертний фрак. Нині наш храм культури відновлено, тож і диригентові належить повернути його костюм.  Тож фрак і став подарунком для Василя Яротника, який він, не приховуючи подиву і радості, одразу одягнув.

А  далі – ще один сюрприз: творчий дарунок від мера та оркестру.

Щирі слова вітань, подарунки, теплі вітальні телеграми з різних куточків України. Таким був той незабутній вечір. Звичайно, не обійшлось без нагород, які від обласного управління культури, Херсонського центру народної творчості та міського відділу культури і туризму вручила учасникам і керівникові колективу начальник  Наталія Зарудна.

Також вона презентувала ювілярам довгоочікуваний і дуже необхідний подарунок –  спеціальні стільці для учасників оркестру, які виготовили на міській меблевій фабриці.

А ще нагороди і гарячі вітання  чекали  музикантів від директора Палацу культури Анатолія Лазарєва.

Хвилиною мовчання присутні вшанували тих музикантів, які,  натхненно працюючи у складі оркестру у різні роки, вже пішли у засвіти.

Дуже зворушливим видався фінал творчого вечору. На сцену піднялися як нинішні учасники колективу, так і його випускники різних років. Усі разом вони вітали один одного і зичили оркестру творчого розквіту, нових здобутків, які прославлятимуть місто далеко за його межами. Усі разом вони заспівали спеціально написану до ювілею пісню і, як справжня велика творча родина, загасили свічки  на іменинному торті.

До вашої уваги фоторепортаж з урочистостей, на яких побував кореспондент NK-Online.tv.