МВФ про підвищення “мінімалки”: можливостей для збільшення видатків немає

Представник МВФ Йоста Люнгман заявляє про відсутність можливостей для збільшення видатків державного бюджету. Про це він заявив в коментарі ЕП.

Відновлення фіскальної дисципліни в 2016-17 роках і поступове скорочення держборгу були суттєвими досягненнями у контексті програми реформ, що підтримується МВФ”, – сказав Люнгман.

За його словами, важливо дотримуватися цих засадничих правил і надалі, оскільки все ще значний державний борг лишається суттєвим чинником вразливості.

 “Ми занепокоєні зростанням видаткового тиску на тлі занадто оптимістичних, на наше переконання, прогнозів дохідної частини бюджету. З огляду на це, ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних видатків у 2018 році“, – додав представник МВФ.

За даними ЕП, в уряді наразі розглядають можливість майбутнього потенційного перегляду бюджету під підвищення “мінімалки”.

Позиція МВФ в цьому питанні була завжди однозначною: підвищення мінімальної зарплати можливе виключно за наявності економічних підстав. Сьогодні, на думку МВФ, збільшення видатків економічно неможливе.