На апаратній. Зустрічаємо літо з боргами?

Сьогодні, 2 червня, у великій залі виконкому відбулася щомісячна апаратна нарада за участі керівників структурних підрозділів виконкому та міських підрозділів виконавчої та державної влади. 

На початку до відома присутніх інформацію щодо роботи надали заступник начальника фінуправління Марина Шахова, директор міського управління Пенсійного фонду Людмила Метляєва, начальник відділу освіти Оксана Якубова.

Особливої уваги та стурбованості викликало повідомлення від керівника Управління праці та соцзахисту неселення Олени Стоянчук, яка розповіла про велику суму державного боргу по субсидіях. Від початку року заборгованість складає 61 млн.грн. Керівництво міста і управління надіслало листи в усі державні інстанції стосовно цієї ситуації і вже стало відомо, що, можливо, після перегляду державного бюджету кошти надійдуть. А на разі йде перерахунок надлишку коштів від наданих субсидій, який комунальні підприємства, РЕС і «Херсонрегіонгаз» повинні повернути державі. Бухгалтери газового господарства вже здійснили цю операцію і повернули до держбюджету 11млн.700 тис.грн. І саме головне, про що повинні знати люди, у травні субсидія не нараховується, наголосила Олена Михайлівна. Це вимога не керівництва собезу, а держави. І окрім цього, населенню не слід очікувати якихось нарахувань за цей місяць, треба сплачувати за комунальні послуги, бо субсидія не повинна у 100%-ному обсязі перекривати їхню вартість.

Також про заборгованість від населення і абонентів нагадав директор водоканалу Валерій Радованець. Прикро, що серед боржників «за воду» є працівники бюджетної сфери, які вчасно отримують зарплатню, говорив він. Повний контроль і чіткий аналіз ситуації, а також робота з населенням – про це в черговий раз нагадав міський голова Володимир Коваленко керівнику водоканалу, говорячи про системний підхід до роботи.

Не менш прискіпливої уваги та реагування потребує демографічне питання. За інформацією головного лікаря ЦМЛ Ігоря Гайдаманчука, за  останні три роки впевнено простежується ситуація скорочення населення у нашому місті. До речі, Нова Каховка не випадає у цьому показнику із загальнодержавної тенденції. Отже, за чотири місяці 2017 року померло 384 новокаховчан, а народилося лише 210 дітей. Серед причин смертності – хвороби кровообігу, онкозахворювання, розлади шлунково-кишкового тракту. Для більшої наочності лікар навів іще й такі цифри: щомісяця в нашому місті помирають 87 людей, натомість народжується 54 маленьких містян.

З-поміж інших питань міський голова Володимир Коваленко поставив акцент на те, що вже зроблено у селищних радах прилеглих до Нової Каховки населених пунктів. Зокрема, у Дніпрянах почали освітлюватися вулиці, відремонтовано клуб у Піщаному, зараз відновлюють клуб у Дніпрянах і вже завершено перший етап будівництва дороги до Нових Лагерів.

Серед завдань на червень керівник міста окреслив такі: легалізація робочих місць, контроль надходжень коштів для субсидій, якісне і безперебійне підвезення дітей до шкіл, організація роботи Палацу культури, керівнику Держспоживспілки Світлані Собко надано доручення організувати роботу щодо взяття на облік крупної рогатої худоби на облік у Чорнянці тощо.

Докладніше про інформацію з апаратної наради читайте на сторінках тижневика «Нова Каховка».