На базі Новокаховського ВПУ розпочав роботу новий навчально-практичний центр (Фото)

Сучасний сантехнік має бути відмінним та відповідальним професіоналом, який цінує свою роботу і має спеціальну професійну освіту. Постійне удосконалення сантехніки, методи її монтажу, більш якісні матеріали спонукають фахівців цієї сфери постійно підвищувати кваліфікацію та рівень професійних навичок, цікавитися новими технологіями сантехнічних робіт, дизайнерськими рішеннями розміщення водних та опалювальних комунікацій.

Усе це відтепер можливо зробити у Новокаховському вищому професійному училищі, де вчора, 21 червня, відкрився навчально-практичний центр за напрямком «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

Як було відзначено, реалізація проекту з модернізації підготовки кваліфікованих робітників стала можливою за сприяння облдержадміністрації та обласної ради. Так,  з обласного бюджету виділено більше півмільйона гривень на придбання сучасного обладнання та техніки для облаштування центру, основним завданням якого є якісна підготовка спеціалістів-сантехників.

Привітати присутніх зі знаковою подією для всієї Херсонщини до навчального закладу завітали  заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь, директор департаменту освіти, науки та молоді Євген Криницький, мер Нової Каховки Володимир Коваленко, депутати міської ради Віталій Перетятько, Сергій Хоменко, Олександр Афанасьєв, а також керівники провідних будівельних підприємств та організацій міста, колеги, соціальні партнери закладу.

«Відкриття цього навчально-практичного центру дасть можливість здобувати фахові якісні знання та професії для нашої молоді,  – наголосив у своїй промові Андрій Балонь. – Він має на меті підвищити попит на робітничі професії, удосконалити партнерські зв’язки, виробничу діяльність працювати на розвиток системи профтехосвіти. Тож вітаю всіх з цією  особливою подією!».

В свою чергу, міський голова Володимир Коваленко зазначив: «Душа радіє від того, що спільними зусиллями і відповідальністю ми, відкриваючи цей центр, даємо можливість молодому поколінню знайти себе, обрати правильну стежку у житті, здобути якісні знання, вміння та навички. Дякую директорові закладу Миколі Миколайовичу Зальвовському за наполегливість, зусилля, а  керівництву області і департаменту освіти – за підтримку. Зичу закладові і його колективам – студентському й викладацькому – подальших успіхів і реалізації не менш важливих та масштабних проектів!.

Привітання та концертну програму змінила традиційна урочиста мить: розрізання червоної стрічки.

А далі – усі присутні мали змогу побачити майстерні закладу, навчальні аудиторії, ознайомитися з обладнанням, його можливостями, яке охоче демонстрували студенти та майстри виробничого навчання.

За словами Миколи Зальвовського, керівника НВПУ, створення  навчально-практичного центру   відкриває нові перспективи  та можливості. Це, найперше, змога розширити соціальне партнерство у сфері підготовки конкурентноспроможного кваліфікованого робітника.

Також  Микола Миколайович нагадав про те,  що  відкриттю навчально-практичного центру передувала нелегка і копітка праця майже всього колективу навчального закладу. Перш за все, він подякував за якісну і своєчасно виконану роботу майстрів в/н Іванцова Г.А., Федяєва В.В., Гету К.К.,  ст.майстра Мельник М.М., всіх майстрів , що приймали участь у ремонтних роботах – столярів, штукатурів, зварників, лицювальників та всіх тих, хто своїм натхненням, працездатністю й небайдужим відношенням допоміг створити свято.  Підводячи підсумки,  Микола Зальвовський наголосив: “Зупинятися на досягнутому  не будемо, у перспективі – створення навчально-практичного центру з професії «Утеплювач фасадів», яка зараз дуже востребувана на ринку праці”.