На дорогах Херсонщини посилять контроль за вантажівками

Кожного року у період зернозбиральної компанії на Херсонщині вагові машини порушують умови транспортування, перевищуючи навантаження на дорожнє покриття, що призводить до його руйнування.

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Євгена Рищука відбулась нарада з питань недопущення руйнування автомобільних доріг внаслідок руху великовагових транспортних засобів, що здійснюють перевезення збіжжя урожаю, повідомляє прес-служба ХОДА.

Обговорення проблемних питань відбулось за участі представників Департаменту агропромислового комплексу ОДА, Головного управління Національної поліції у Херсонській області, Чорноморського регіонального управління Уктрансбезпеки та представників перевантажувальних терміналів.

Згідно з дорученням голови ОДА Андрія Гордєєва №341 «Про збереження покриття проїжджої частини автомобільних доріг загального користування області у 2017 році» фахівці Національної поліції визначили 22 позиції для установки комплектів дорожніх знаків, що попереджають про обмеження тоннажності і забороняють пересування з 08 до 20 години включно, якщо температура повітря більше 28 ° С або вага транспортного засобу  понад 24 тонн.

Як зазначив начальник Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Ігор Пастух, в області знаходяться лише два вагових комплекси, але вони не справляються з великою кількістю вантажних машин. Тому необхідно працювати на ділянках доріг, які знаходяться поблизу перевантажувальних терміналів. За останній час 400 водіїв із 9 тис. вантажівок, що пройшли перевірку на зважувальному комплексі,  сплатили штраф.

У підсумку засідання Євген Рищук доручив налагодити взаємодію між терміналами з прийому зернових культур і співробітниками Укртрансбезпеки, щоб недопустити прийом збіжжя у компаній-перевізників, які нехтують законодаством.  За результатами проведеної роботи вже наступного тижня відбудеться нарада.