На Голопристанщині втринадцяте відбувся «солодкий» фестиваль

Вчора у м.Гола Пристань відбувся ХІІІ Всеукраїнський фестиваль «Український кавун – солодке диво», який пройшов в рамках святкування  25-ої річниці незалежності України.

Як повідомляє прес-служба Херсонської ОДА, фестиваль, вже 13 років поспіль, збирає на березі р.Конки  поціновувачів «дивовижної ягоди», товаровиробників овочево-баштанної продукції та науковців, які прибули з різних регіонів України та майже з усіх районів Херсонської області.

Безліч приємних вражень отримали гості фестивалю від насиченої подіями програми: фестивальні розваги, змагання та конкурси, цікава концертна програма, відзнаки та подарунки, нові зустрічі та знайомства.

Урочисто відкрив фестиваль «Український кавун – солодке диво» Голопристанський міський голова Олександр Бабич.

IMG_4741

«Українська земля славиться нашими багатими ланами, Голопристанщина є складовою цих ланів. Для трудівників нелегкої сільськогосподарської праці регіону фестиваль є важливим майданчиком, де щорічно підбивають підсумки з їхньої майстерності, навичок та професійної вдачі. Сьогодні Голопристанський кавун є брендом Херсонщини для іноземців, ним славиться наша сонячна та гостинна область», – наголосив Олександр Бабіч та щиро привітав всіх зі святом.

Почесні гості фестивалю консул Генерального консульства Румунії в Одесі пані Дениса Габор та консул Почесного консульства Латвії в Одесі Олег Веретенніков привітали голопристанців та гостей міста зі святом.

IMG_4755

Так, консул Генерального консульства Румунії в Одесі пані Дениса Габор зазначила, що фестиваль «Український кавун – солодке диво» вже став прекрасною традицією міста, яку треба зберегти та розвивати.

IMG_4700

Всі бажаючі мали змогу безкоштовно насолодитися дивовижною ягодою, позмагатися у конкурсі щодо найбільшого вирощеного у 2016 році кавуна, дині, гарбуза та інших овочів, фруктів. Виставка-ярмарок приваблювали своїм розмаїттям високоякісної сільськогосподарської продукції, яку можна було реалізувати або придбати.

Також, у рамках фестивалю пройшло засідання круглого столу «Формування новітніх ринків збуту овочево-баштанної продукції. Проблеми у реалізації продукції», організаторами якого виступили Голопристанська міська рада та Південна державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України, у якій взяли участь  керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств з вирощування овочево-баштанної продукції, сільські голови Голопристанщини та науковці.

IMG_4689 IMG_4819 IMG_4683 IMG_4710

Фіналом фестивалю було підведення підсумків конкурсу “Найбільше солодке диво”, переможницем якого став кавун вагою 26,8  кг, серед динь  – 6,7 кг,  самий великий гарбуз – 47,3 кг.

IMG_4739 IMG_4734 IMG_4724 IMG_4771 IMG_4850 IMG_4852