На громадські слухання щодо ставок місцевих податків на 2019 рік прийшло… три підприємці

23 травня у великій залі міськвиконкому відбулися громадські слухання, на обговорення яких були винесені питання щодо встановлення міською радою ставок по податку на землю, за оренду землі та податку на нерухоме майно на 2019 рік.

Процедура ця прописана механізмом прийняття міською радою регуляторних актів та є традиційною. Кожен рік (вже майже 10 років поспіль) у квітні на сайті міської ради розміщуються проекти відповідних рішень міської ради, у травні проходять громадські слухання, а вже у червні рішення приймають депутати на сесії ради з тим, щоб при складанні міського бюджету на наступний рік були враховані нові ставки цих місцевих податків.

Кожен рік влада дотримується цієї процедури (бо так повинна робити!). І кожен рік на громадські слухання приходять лише 2-3 підприємці. Тобто ті, для кого саме влада і проводить ці обговорення з метою дослухатися до прохань платників цих місцевих податків, і ігнорують цей захід.

Зате з прийняттям міського бюджету (як правило, у грудні) і початком наступного року, а саме виплат по новим ставкам, ті самі підприємці у різноманітний спосіб (а в останній час в основному через фейсбук) виливають на ту саму владу потоки звинувачень у неврахуванні їх інтересів.

І так повторюється із року в рік…

Не став виключенням і цьогорічний процес прийняття ставок місцевих податків на землю та майно. На громадські слухання прийшло 3 підприємця, які і слухали інформацію працівників міськвиконкому щодо проектів відповідних рішень міської ради. Вони ж і подали свої пропозиції до цих рішень, які будуть опрацьовані у міськвиконкомі. Доповнення та зміни, що будуть при цьому напрацьовані, будуть винесені на розгляд депутатів.

Здається, про що тут казати. Рутинна процедура прийняття рішень міською владою. Але сама влада закликає громадян приймати участь у підготовці тих рішень, від яких залежить робота нашого бізнесу, життєдіяльність міста та  його мешканців! А їй у цій справі, окрім декількох представників бізнесу, ніхто допомагати не хоче. Зате бажаючих полити брудом після ухвалення відповідних рішень вистачає.

Шановні! Якщо ми говоримо про те, що ми будуємо в Україні демократичне європейське суспільство, то давайте будувати його всі разом! Бо саме від нашої з вами участі у цих процесах і залежить, в якій державі ми  і наши діти будемо жити.

Віктор Васильєв, депутат Новокаховської міської ради V та VІ скликань

P.S. До речі. Бажаючи можуть подивитися на проекти відповідних рішень міської ради на офіційному сайті міста Нова Каховка:

Про ставки орендної плати за землю на території міста Нова Каховка на 2019 рік

Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2019 рік на території міста Нова Каховка (код згідно з КОАТУУ 6510700000)

Про встановлення ставок із сплати земельного податку на території міста Нова Каховка на 2019 рік