Дві неповнолітні мало не позбавили себе життя, ставши учасницями гри «Разбуди меня в 04:20»

На Херсонщині поліція протягом 7 годин розшукала двох 17-річних дівчат, які пішли з дому. Як з’ясувалося дівчата  були зареєстровані в Інтернет-грі «Разбуди меня в 04:20», кінцевою метою якої є скоєння самогубства учасником. Наразі дівчата проходять реабілітацію в обласному психо-неврологічному диспансері.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Херсонської області.

До Корабельного відділення поліції звернулася бабуся 17-річної херсонки. Жінка повідомила, що три дні тому її онука вийшла з дому і назад не повернулася. Працівники поліції невідкладно почали розшукові заході. В ході перевірки поліцейські встановили коло осіб, з якими спілкувалася зникла дівчинка. Останнім часом найчастіше її бачили з подругою, яка також пішла з дому два місяці тому.

До пошуків дівчат був залучений особовий склад Херсонського відділу поліції, працівники управління кримінальної поліції та відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції області. Згодом оперативники встановили місце перебування підлітків. Дівчата проводили час в компанії однолітків на території одного з приватних домоволодінь у Корабельному районі. Компанію доставили до відділення поліції.

Як розповіла начальник відділу ювенальної превенції обласного главку поліції Тетяна Пшонь, в ході з’ясування обставин, що спонукали підлітків покинути батьківські домівки, поліцейські з’ясували ще одну неприємну новину. При огляді місця проживання однієї з потерпылих  поліцейські разом із рідними знайшли лист, адресований бабусі, із текстом про вступ до гри в соцмережі, яка призводить до суїциду. Як виявилося, дівчата були зареєстровані учасницями гри в Інтернеті «Разбуди меня в 04:20», кінцевою метою якої є скоєння самогубства учасником. Адміністратори цієї гри схиляють дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Останнє завдання ігрока – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

Зі слів однієї з дівчат, вона вже отримала перше завдання – вирізати лезом на руці фігуру кита. Але не наважилася на це і вийшла з гри. Наразі дівчини проходять реабілітацію в обласному психо-неврологічному диспансері.

Головне управління Національної поліції в Херсонській області звертається до батьків із проханням бути пильними, звертати увагу на коло спілкування дитини, приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, перевіряти облікові записи (акаунти) та групи, в яких перебуває дитина в соціальних мережах, перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися, та обов’язково звертатися до відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Херсонській області або за телефоном «102».