На Херсонщині набирає обертів реформа електронної медицини

Вчора, 10 квітня, відбулась селекторна нарада з питань впровадження медичної реформи під керівництвом Віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики України Павла Розенка, в ході якої всі керівники обласних державних адміністрацій України обговорили питання удосконалення мережі закладів охорони здоров’я, які надають первинну, вторинну (спеціалізовану), третинну (високоспеціалізовану) та екстрену (швидку) медичні допомоги.

Так, Павло Розенко одразу окреслив стан справ у системі МОЗ по областям:
«Суспільство не просто чекає, воно вимагає змін у системі отримання медичної допомоги. Багато років розвиток системи охорони здоров’я було законсервовано, що призвело до втрати трудового потенціалу. Сьогодні країна переживає медичний розвиток, який у Європі пройшов ще 20 років назад».

Віце-прем’єр-міністр зауважив на цьому, тому що саме з 1 квітня 2018 року стартувала кампанія «Лікар для кожної сім’ї», в ході якої кожен громадянин може особисто обрати для себе сімейного лікаря, не зважаючи на власне місце реєстрації.

На Херсонщині набирає обертів реформа електронної медицини

В. о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун зазначила, що станом на 10 квітня у всіх областях України вже підписано близько 305 тисяч декларацій між сімейними лікарями та пацієнтами. Та попереду ще багато роботи:

«Основним завданням місцевої влади на сьогодні є підключення закладів охорони здоров’я до електронної системи та забезпечення лікарів комп’ютерною технікою, робочими місцями й канцелярією, щоб люди могли без зайвих перешкод укласти декларацію з обраним сімейним лікарем».

Також вели мову й про те, що слід систематично інформувати населення щодо проведення кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у всіх областях України.
Павло Розенко наголосив, що будь-який вияв саботажу реформи буде зафіксований і відповідно покараний.

«Якщо людина не може оперативно реагувати на державні реформи, значить вона не на своєму місці», – наголосив Павло Розенко.

Доповідаючи про стан виконання кампанії «Лікар для кожної сім’ї» на Херсонщині, директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій поінформував, що в області створено 28 закладів надання первинної медичної допомоги, в тому числі,  центрів первинної медико-санітарної допомоги – 23 заклади, 2 амбулаторії загальної практики – сімейної медицина та 3 центра первинної медико-санітарної допомоги у складі міських клінічних лікарень міста Херсона, 163 лікарські амбулаторії та 348 фельдшерсько-акушерських пунктів.

«До єдиного реєстру пацієнтів вже внесено 28786 осіб, 271 лікар отримав електронний підпис. Обласна державна адміністрації та Департамент охорони здоров’я ОДА активно працює над створенням спроможної мережі закладів охорони здоров’я з надання ПМД населенню сільських територій, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я та Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України. Слід зазначити, що на території Херсонської області вже активно запрацювала медична реформа «Доступні ліки», виконана на сьогоднішній день на 95 відсотків», – відзвітував Дмитро Бутрій.

По завершенню селекторної наради Павло Розенко зауважив, що не повинно бути жодного штурмування чи ажіотажу в запровадженні реформи електронної медицини. Система укладання декларацій з лікарями сімейної медицини завтра не завершується, тож все має проходити добровільно.

Автор: Якуніна Ганна, сайт Херсонської ОДА