На Херсонщині побудували зупинку річкового транспорту на сонячних батареях

ГПНа набережній містечка Гола Пристань, що у Херсонській області, побудували павільйон на сонячних батареях для пасажирів, які очікують переправи на Білогрудів острів.

Сучасну європейську зупинку річкового транспорту звели у рамках проекту “Створюємо зміни: моніторинг громадськості у Голій Пристані. Стимул для суттєвих соціальних змін: Вишеградська четвірка для України”, розробленого польським Фондом політики розвитку спільно з українським Центром регіонального розвитку “Топ-Кая”, передають Херсонські Вісті.

Набережна в районі “нового фонтану” була визнана інтернет-ресурсом “GOPRI +”, який пропонував користувачам визначити на карті громадський простір, який найбільше потребує покращення, найпроблемнішою ділянкою у місті. У весняно-осінній період човни та баркаси возять голопристанців на дачні ділянки.

Після численних консультацій та зустрічей з громадою міста польськими та чеськими архітекторами був розроблений і схвалений проект павільйона.

У кінці листопада почалося будівництво. Працівники фермерського господарства “Серпанок” розчистили майданчик, змонтували каркас і дах, уклали плитку та встановили лави – як результат, за кілька днів до Нового року на набережній з’явилася сучасна зупинка річкового транспорту з сонячною батареєю для автономного освітлення, точкою доступа до мережі Wi-Fi і камерою відеоспостереження. Навесні біля павільйона, який покликаний стати для голопристанців повноцінним місцем зустрічі та відпочинку, планують посадити в’юнкі рослини, які створять екологічну “стіну”.

Загальна вартість проекту, який фінансувався Вишеградським Фондом спільно з Міністерством закордонних справ Республіки Польща у рамках Польської програми сприяння розвитку, склала 20 тис. євро.