На Херсонщині побудують електростанції сумарною потужністю у 250 МВт

На Херсонщині запланована побудова електростанцій сумарною потужністю у 250 МВт, в тому числі одна з найбільших в Україні – потужністю у 36 МВт, пише ZIK.

Пов’язане зображенняПро це повідомила політтехнолог SIC Group, президент Institute for democracy and development «PolitA» Катерина Одарченко.

За останні роки в Україні з’явились десятки невеликих об’єктів потужністю до 20 МВт. За 2017 рік сумарна потужність альтернативної енергії, що виробляється, зросла у чотири рази, і в основному – завдяки сонячним електростанціям.

Але, незважаючи на всю інвестиційну привабливість, на альтернативні джерела енергії, на жаль, все ще припадає лише 1% від загальних потужностей виробництва електроенергії в Україні. Перехід на альтернативні джерела енергії – це довгостроковий та коштовний процес, до якого майже завжди залучаються іноземні інвестиції.

Тому держава повинна всебічно сприяти та заохочувати розвиток цієї сфери і жодним чином не створювати додаткових перешкод. Адже зростання енергонезалежності і підтримка світових екологічних трендів – це важлива інвестиція у майбутнє. До того ж, хоча з кожним роком технологія стає все дешевшою. За приблизними підрахунками, побудова електростанції 1МВт потужності коштує 1 млн євро. Тож у перспективі це мільярдні вливання в українську економіку.

Найбільш перспективною, для побудови сонячних електростанцій в Україні є, безумовно, Херсонщина. Адже після анексії Криму, саме ця область – найбільш південна, а значить, є найбільш інвестиційно привабливою з точки зору сонячної карти України.

Цьому не менше сприяє й топографія місцевості, адже саме в Херсонській області більш, ніж достатньо рівнинних земель, які, до того ж, не мають сільськогосподарського призначення. Загалом на Херсонщині зараз запланована побудова електростанцій сумарною потужністю у 250 МВт, в тому числі одна з найбільших в Україні – потужністю у 36 МВт, що будує компанія «Екологічна енергія».

Реєстрація інвестиційного проекту безпосередньо в регіоні та його подальша побудова, надасть вагоме збільшення податкових надходжень до місцевого бюджету та створенню нових робочих місць. Ця СЕС буде розташована на полях, що непридатні для суспільних потреб та сільськогосподарського використання.