На Херсонщині подешевшав виноград

На міських ринках Херсонщини різко впали роздрібні ціни на виноград ранніх столових сортів.

Буквально за лічені дні замість 20 гривень за кілограм його стали пропонувати вже за десять гривень. І все йде до того, що вартість падатиме й надалі — адже на прилавках ароматних грон навіть елітної якості більш ніж достатньо.

Утім, поласувати дешевим виноградом пощастить лише «на близькій дистанції». Адже везуть його переважно з дач та садових ділянок по кілька відер чи ящиків — скільки влізе у багажник легковика чи причіп. На далекі відстані тягти таку кількість невигідно: потрібно формувати більші партії.

Але агрофірми, що мають великі виноградні плантації, вирощують виноград переважно технічних сортів, який використовують як виноматеріал. А приватним особам скооперуватися для цього важко: простіше доправити товар на сусідній ринок.

Не поспішають перекупники вивозити до мегаполісів і знамениті кавуни з Херсонщини. Тут, щоправда, причина трохи інша: солодкої ягоди на продаж задосить, але ціна не падає нижче 2-2,5 гривні за кілограм.

Тож укупі з логістичними витратами виходить задорого: комерсанти побоюються, що в кінцевій точці маршруту весь товар у них не викуплять і вони матимуть збитки. З тієї ж причини (чекають зниження оптових цін) затримується відправлення до Києва «кавунової» баржі, яку анонсували ще на початку серпня.

“Голос України”