На Херсонщині подорожчали деякі продукти, а одяг різко впав у ціні

На споживчому ринку області у січні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4,3%. Про це з посиланням на Головне управління статистики у Херсонській області повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Найбільше (на 33,0%) подорожчали овочі, а саме: помідори та огірки – в 1,9 рази, картопля – на 9,8%, капуста білокачанна – на 8,7%, буряк – на 7,9%, морква – на 6,2%, цибуля ріпчаста – на 3,5%. На 7,2–2,2% підвищились ціни на фрукти, рибу та продукти з риби, борошно пшеничне, м’ясо птиці, молоко, хліб, кисломолочну продукцію, сир і м’який сир. Також, на 1,9–0,3% зросли в ціні рис, яловичина, макаронні вироби, сметана, масло, цукор, олія соняшникова, безалкогольні напої, крупи гречані. Разом з тим, яйця подешевшали на 4,6%, свинина – на 0,6%.

Алкогольні напої, тютюнові вироби подорожчали на 0,9% внаслідок зростання цін на тютюнові вироби (на 2,1%) та на алкогольні напої (на 0,2%).

Одяг і взуття подешевшали на 10,5%, зокрема, взуття – на 13,5%, одяг – на 8,2%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива у поточному місяці залишились без змін.

У сфері охорони здоров’я ціни (тарифи) зросли на 1,1% внаслідок подорожчання амбулаторних послуг (на 3,3%), фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 0,9%).

У транспортній сфері ціни (тарифи) підвищились на 2,3% в основному за рахунок  збільшення вартості транспортних послуг (на 2,2%), палива та мастил (на 2,1%).

Крім того, на 2,7–0,2% подорожчали послуги ресторанів та готелів, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла, послуги відпочинку і культури, послуги зв’язку, послуги закладів освіти, різні товари та послуги.