На Херсонщині продаж свинини дозволено тільки господарствам із закритим режимом

Відбулося позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській обласній державній адміністрації, пов’язане з новим випадком спалаху африканської чуми свиней, яке зафіксували тепер вже у Скадовському районі, повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби.

Результат пошуку зображень за запитом "На Херсонщині заборонили забій свиней"Роботу комісії очолив заступник голови ДНПК при Херсонській облдержадміністрації, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергій Шевченко.

В особистому селянському господарстві с. Приморське, Приморської сільської ради, Скадовського району Херсонської області зареєстровано загибель свині з підозрою на захворювання африканської чуми свиней. За результатами дослідження патологічного матеріалу Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби встановлено діагноз АЧС.

Обговоривши нагальні питання, комісія ДНПК прийняла низку рішень. Зокрема, зобов’язала впродовж трьох днів забезпечити проведення епізоотичного розслідування з визначенням джерел занесення збудника на територію с. Приморське, організацію та виконання  заходів з ліквідації АЧС в епізоотичних вогнищах неблагополучних пунктів та в зоні захисту та нагляду відповідно до вимог діючої «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», а також забезпечити облік свиней та ідентифікацію відповідно до діючих вимог в господарствах, які увійшли до зони захисту і зони нагляду.

З метою недопущення поширення АЧС на території Херсонської області в рамках карантинно-обмежувальних заходів заборонити обіг, переміщення живих свиней, сировини, та продукції свинарства з господарств, незалежно від форм власності, в яких не підтверджено дотримання вимог закритого режиму роботи. Ця тимчасова заборона може бути переглянута за результатами епізоотичних обстежень господарств та підтвердження забезпечення їх належного рівня біобезпеки.

Тимчасово заборонити на території Херсонської області забій свиней, крім як для особистого споживання, не на забійних підприємствах та бойнях, які мають експлуатаційний дозвіл.

З метою поінформування населення про заходи профілактики та недопущення поширення АЧС, розмістити білборди в місцях скупчення громадян, а саме на агропродовольчих ринках, зупинках громадського транспорту, автовокзалах тощо.