На Херсонщині проходять контрольні льотні випробування з практичними пусками зенітних керованих ракет

raketi
Фото: Міністерство оборони України

Вступили в завершальну фазу контрольні льотні випробування, які розпочалися 28 листопада 2016 року на полігоні у Херсонській області. Виконання практичних пусків зенітних керованих ракет відбудеться 1 та 2 грудня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба Командування Повітряних Сил ЗСУ.

У рамках підготовки до їх здійснення Командуванням Повітряних Сил Збройних Сил України було уточнено розміри небезпечної зони виконання пусків в північно-західній частині акваторії чорного моря в сторону її зменшення. Так, межа східної частини зазначеної зони проходить в 27-30 км від північно-західного узбережжя Криму, безпосереднє місце проведення пусків на відстані 90 км, що повністю виключає, будь яку загрозу для мешканців півострова. Вжиті всі заходи безпеки для забезпечення проведення практичної фази випробувань, прораховані ризики, що можуть виникати під час проведення випробувань. Уточнена зона обмеження використання повітряного простору на тимчасовій основі з відповідними координатами (WGS-84). Визначені час та висоти заборони використання повітряного простору. Поінформовано МЗС України та надані відповідні заявки і авіаційні сповіщення до Украероцентру (29 листопада 2016 року).

Будь-які спроби втручання та звинувачення української сторони у створенні загроз для населення та об’єктів інфраструктури в зоні виконання практичних пусків зенітних керованих ракет здійснюється виключення з метою провокації.

У сою чергу на сторінці Генштабу в соціальній мережі Facebook повідомляється: “Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко спостерігає за практичною фазою контрольних льотних випробувань зенітних керованих ракет середньої дальності на тимчасовому майданчику поблизу населеного пункту Олександрівка у Херсонській області.”