На Херсонщині провели перший молитовний сніданок

Вчора, 18 грудня, за ініціативою голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, на Херсонщині було проведено перший молитовний сніданок.

В стінах Херсонського обласного художнього музею зібрались голови найбільших церков та конфесій області, а також представники влади, громадськості, волонтери, воїни АТО, військовослужбовців, освітяни, медики журналісти та підприємці. З Нової Каховки до участі в молитовному сніданку було запрошено єпископа Південного регіону Церкви Божої України, пастора Церкви Різдва Христова Сергія Вознюка.

Упродовж кількох годин представники церков, а також інші учасники молитовного сніданку, звершували молитви за мир, єдність та благополуччя Херсонщини і всієї України. Між молитвами для присутніх лунали різдвяні колядки, церковні гімни та класичні твори у виконанні музичних колективів та солістів.

Помолившись Богу за херсонський край, губернатор Андрій Гордєєв висловив усім присутнім слова подяки за підтримку ініціативи проведення молитовного сніданку та висловив сподівання, що подібні зустрічі стануть регулярними і традиційними.

– Головне завдання молитовного сніданку – консолідувати людей різного світогляду, релігійних переконань довкола духовних і моральних цінностей. Ми вирішили підтримати цю гарну ідею і запровадили такий духовний захід на Херсонщині. Переконаний, що проведення молитовних сніданків дуже важливо започатковувати у прикордонній області країни, яка потерпає від агресії ззовні. Вважаю, що вони мають стати традиційними на Херсонщині. Адже не даремно кажуть, без Бога ні до порогу, – наголосив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Варто зазначити, що молитовні сніданки є давньою традицією багатьох демократичних країн світу і слугують місцем духовного об’єднання і порозуміння політиків та урядовців. Більше 60 років такі молитовні сніданки проходять в Конгресі США, а також в Європарламенті, у Німеччині, Великобританії, Норвегії та інших країнах. Під патронатом Голови Верховної Ради, вже шість років поспіль молитовні сніданки проводяться на державному рівні і в Україні.

На першому молитовному сніданку побував Сергій Пантоненко
Фото автора