На Херсонщині ростуть ціни і тарифи

supermark1На споживчому ринку області у лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 6,1%. Про це йдеться в повідомленні від Головного управління статистики в Херсонській області.

Найбільше подорожчали борошно пшеничне та фрукти (на 27,9% та 22,7% відповідно). На 15,9–7,2% зросли в ціні цукор, олія соняшникова, овочі, безалкогольні напої, макаронні вироби, рис, хліб, риба та продукти з риби. Також, на 4,2–1% подорожчали молоко, кисломолочна продукція, сметана, сир і м’який сир (творог). Водночас з цим, на 4,8% знизилась в ціні свинина; на 0,7–0,1% подешевшали м’ясо птиці, яйця та крупи гречані.
Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 4%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 2,1% внаслідок підвищення вартості утримання та ремонту житла (на 18,1%) та оренди житла (на 10,2%).

Ціни (тарифи) у сфері охорони здоров’я підвищились на 8,7%, в основному, за рахунок збільшення вартості фармацевтичної продукції на 10%.

У транспортній сфері ціни (тарифи) зросли на 16,5%, насамперед, за рахунок збільшення вартості палива та мастил на 21,6%.

На 9,4–1,1% подорожчали предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла, послуги відпочинку і культури, різні товари та послуги, послуги  ресторанів і готелів, послуги закладів освіти та послуги зв’язку.