На Херсонщині штрафують за порушення Закону «Про мови»

За повідомленням управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, до них надійшло близько 10 скарг щодо порушення працівниками підприємств ресторанного господарства, сфери торгівлі, аптек вимог Закону України «Про мови».

Скаржник (одна і та сама людина) вважає, що ці заклади порушують його права, передбачені ст.15 ЗУ «Про захист прав  споживачів». А саме: інформація, зазначена у меню, на виставкових ярликах, у касових чеках, викладено російською мовою, персонал закладів ресторанного господарства під час обслуговування клієнтів спілкується російською мовою.

Були проведені позапланові перевірки, які підтвердили факти, зазначені у скарзі. В результаті до 8 господарюючих суб’єктів застосовані адміністративно-господарські стягнення, передбачені ст.23 Закону України «Про захист прав споживачів», 8 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності згідно з ч.1 ст.155 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

P.S. Хто б оце перевірив напівблатний пісенний репертуар, що розноситься з одного кафе поблизу колгоспного ринку у Новій Каховці?