На Херсонщині спостерігається позитивна динаміка надходжень до місцевих бюджетів

Про це розповів сьогодні в.о. заступника голови ОДА Дмитро Бутрій на нараді з головами райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

«За січень – лютий поточного року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло платежів у сумі 502,7 млн грн, що складає 129,4 відсотка до плану на цей період. Приріст надходжень до загального фонду проти січня – лютого минулого року склав 48,7 відсотка або  164,7 млн грн», – зазначив Дмитро Бутрій.

Також він повідомив, що спостерігається динаміка збільшення надходжень й по основним податкам і  зборам, які зараховуються до місцевих бюджетів. Так, по податку на доходи фізичних осіб досягнуто зростання надходжень проти минулого року на  57,2 відсотків, або 9,5 млн грн, по платі за землю – на 17,3 відсотка або 8,5 млн грн, по акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – на 2,9 відсотка або 1,0 млн грн.

Незважаючи на позитивну динаміку надходжень,  в.о. заступника голови ОДА звернувся до голів райдержадміністрацій, ОТГ та міських голів з проханням систематично здійснювати моніторинг надходжень податків і зборів у розрізі місцевих бюджетів та видів платежів: «Усі випадки зниження темпів надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року  необхідно аналізувати та вживати заходів щодо їх усунення».

Також він звернув увагу керівників, що постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2017 року № 96 затверджено порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування. Цим порядком передбачено щоденний розподіл частини акцизного податку з пального між бюджетами місцевого самоврядування відповідно до визначеної частки. «Таким чином, найближчим часом місцеві бюджети зможуть отримувати цей фінансовий ресурс», – додав  він.