На Херсонщині сприяють зайнятості особам з обмеженими можливостями

02022016_27Надання якісних соціальних послуг людям, які у зв’язку з обмеженими можливостями не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності обласної служби зайнятості.

Протягом 2015 року з метою пошуку роботи на обліку в обласній службі зайнятості перебували 1032 безробітних з інвалідністю, допомогу по безробіттю отримували 815 осіб цієї категорії. За сприяння служби зайнятості були працевлаштовані 292 безробітних з інвалідністю, в т.ч. 19 клієнтів з інвалідністю в області пройшли навчання з основ підприємницької діяльності та відкрили власну справу.

З метою тимчасової зайнятості протягом звітного періоду 71 особа з обмеженими можливостями брала участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Роботи, що виконувались, мали суспільно корисну спрямованість, відповідали потребам територіальних громад, сприяли їх соціальному розвитку.

Для забезпечення професійної конкурентоспроможності осіб з інвалідністю обласним центром зайнятості постійно аналізується склад інвалідів, які перебувають на обліку та виявили бажання пройти профнавчання за професіями та спеціальностями, що користуються попитом на регіональному ринку праці, з урахуванням їх професійних знань, навичок, побажань та рекомендацій медико-соціальних експертних комісій. Протягом минулого року професійне навчання проходила 71 особа з числа інвалідів. 61 особа вже працевлаштована, решті активно ведеться підбір роботи.

Центрами зайнятості постійно проводиться планомірна робота щодо сприяння зайнятості осіб з інвалідністю з підприємствами, організаціями, установами області, в т.ч. з тими, що не виконали норматив працевлаштування інвалідів. Забезпечується адресна взаємодія з роботодавцями в частині позитивного вирішення питання працевлаштування клієнтів з особливими потребами. Загалом протягом 2015 року проведено понад 1,4 тис. семінарів для керівників підприємств та представників кадрових служб, де взяли участь понад 14,2 тис. роботодавців.

З метою привернення уваги до проблем людей з обмеженими можливостями центри зайнятості області спільно з роботодавцями, громадськими організаціями інвалідів, навчальним закладами проводять спеціалізовані ярмарки вакансій, дні відкритих дверей для інвалідів тощо.

Постійно ведеться активна співпраця Херсонської обласної служби зайнятості з медико-соціальними експертними комісіями області. Така практика дозволяє виносити всебічно виважені експертні рішення щодо кожної особи з інвалідністю, а також надавати об’єктивні рекомендації щодо їх реабілітації. Спеціалісти служби зайнятості на засіданнях комісій надають інформацію про стан ринку праці регіону, наявність вільних робочих місць та вакантних посад для інвалідів, перелік професій, за якими можливе навчання.

Також у 2015 році було впроваджено індивідуальний супровід окремих категорій громадян. Об’єктами такого супроводу є безробітні, працевлаштовані за сприяння державної служби зайнятості, зокрема: внутрішньо переміщені особи; звільнені (демобілізовані) військовослужбовці, учасники АТО; неповнолітні; діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування; інваліди. Так, 145 осіб були охоплені супроводом, з них: 70 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб; 26 – демобілізовані учасники АТО; 48 – інваліди.

У колишніх безробітних, які працевлаштовані на постійну роботу та охоплені супроводом, проблемних питань не зафіксовано.

Робота щодо охоплення патронатом окремих категорій громадян після працевлаштування продовжується.

Херсонський обласний центр зайнятості