На Херсонщині відбулося пробне ЗНО

Майже половина учасників цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти скористалася платною послугою пробного ЗНО. На третину зріс на неї попит уперше за історію проведення незалежного оцінювання.

Про це повідомив під час прес-конференції директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко. Пробне ЗНО — добровільне тестування осіб для ознайомлення всіх охочих з процедурою проведення зовнішнього оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця, розрахунком часу на виконання завдань, пояснив він. Це стає важливою складовою підготовки до головного іспиту для майбутніх абітурієнтів, оскільки повністю відтворює атмосферу складання тестів ЗНО. На пробне ЗНО в Херсонському РЦОЯО, який обслуговує Херсонську, Миколаївську область та АР Крим, зареєструвалося 8294 осіб (Миколаївська — 4164, Херсонська — 4125, АР Крим — 5), які сумарно обрали 12 362 тестування.

— Особливістю пробного ЗНО-2018 була участь у ній значної кількості учнів, студентів ВНЗ, ПТНЗ, котрі тепер проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з української мови та літератури 24 травня під час основного тестування, — підкреслив Максим Кирпенко. — Новацією цьогорічного пробного ЗНО було проведення тесту з іноземної мови з блоком питань із розуміння мови на слух (аудіювання). Бонусом для учасників пробного тестування став сервіс «Визначення результатів» на сайті УЦОЯО або в персональних кабінетах учасників ПЗНО. За останніми даними ним скористалися близько 60% учасників.

Щодо участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року, реєстрація на яке тривала з 6 лютого до 19 березня, то на основну сесію ЗНО у області було зареєстровано найбільше учасників на обов’язкову для складання українську мову та літературу — 9138 осіб, історію України — 4669, математику – 3021. Дедалі менше з кожним роком реєструється учасників на складання тестів з хімії та фізики, французької, німецької та іспанської мов.

Процедуру перереєстрації з різних причин пройшли 240 учасників ЗНО. Відмовлено в реєстрації 187 особам, здебільшого через неправильно обрані категорії випускника, не надані документи — копію атестату, паспорта чи свідоцтва про шлюб.

Для осіб з особливими освітніми потребами, яких зареєстровано 20 (з вадами слуху, зору, інсулінозалежних), будуть створені відповідні умови для проходження ЗНО.

Результати ЗНО з української мови і літератури, математики або історії України та одного з предметів на вибір учасника зараховуватимуться йому як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року. Цьогоріч ЗНО з української мови та літератури проходитимуть учні, слухачі та студенти професійно-технічних, вишів, які в поточному році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більше, ніж з 4 навчальних предметів: української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов.

ЗНО проходитиме з 22 травня до13 червня, зазначив Максим Кирпенко. Як і в минулому році, для визначення результатів ЗНО-2018 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал».

Календар основної сесії ЗНО виглядає наступним чином: математика — 22.05; українська мова та література — 24.05; іспанська, німецька та французька мови — 29.05; англійська мова — 01.06; біологія — 04.06; історія України — 06.06; географія — 08.06; фізика — 11.06; хімія — 13.06.

Додаткову сесію ЗНО буде проведено з 2 до 11 липня. У травні відбуватиметься реєстрація учасників ЗНО з тимчасово окупованих територій та демобілізованих осіб.

Новий день