На Херсонщині встановлюють нові пам’ятники

Кожен пам’ятник, меморіальна дошка, архітектурна споруда символізують подію, яка відбулась у певний період часу. Пам’ятки історії і культури мають властивість зберігати та переда­вати інформацію. З метою посилення ідеї української державності та популяризації національної культурної спадщини голова обласної державної адміністрації виступив з ініціативою встановлення у містах та селах області пам’ятників українським діячам, імена яких пов’язані з визначними подіями на Херсонщині та в Україні.

Так, дорученнями голови обласної державної адміністрації від 28 серпня 2017 року № 179-д та № 122-д визначено на необхідності організації та проведення на місцях відповідної роботи щодо встановлення  пам’яток діячам, імена яких пов’язані з визначними подіями на Херсонщині та в Україні.

21 лютого під час наради з головами районних державних адміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення заступник голови ОДА Андрій Балонь звернувся до керівників з проханням активніше впроваджувати та виконувати доручення голови.

«Наша молодь повина розуміти роль українських діячів, які змінили історію нашої країни на краще. І взагалі побудова держави і етносу починається з символів, тому ми маємо виховувати майбутнє покоління на таких прикладах Тараса Шевченка та Івана Сірка та сучасних захисників Батьківщини», – зазначив він.

Станом на кінець 2017 року відповідна робота була проведена в декількох районах.

Значна робота проведена щодо вшанування пам’яти духовного отця України Тараса Григоровича Шевченка.

Встановлено пам’ятки Т.Г. Шевченку: у смт.Білозерка, с. Чорнобаївка, с. Софіївка, с. Широка-Балка, с. Станіслав, с. Дар”ївка. Замість пам’ятника Кірову у с. Мала Лепетиха встановлено пам’ятник Т.Г. Шевченку.  У с. Новопетрівка біля сільського будинку культури встановлено погруддя Т.Г. Шевченка.

У м. Херсоні 24 серпня відкрито пам’ятний знак та сквер на честь бійців батальону «Херсон».

У м. Нова Каховка 14 жовтня відкрито  скульптурну композицію, що  присвячена захисникам України всіх часів.

У м. Каховка на Набережній міста у Козацькому сквері було встановлено та урочисто відкрито пам’ятник кошовому отаману  І.Д. Сірку.