На Херсонщині збільшився рівень сплати податків

У нинішньому році рівень сплати податків в області збільшено в рази. Про це наголосив під час прямого ефіру передачі «Від першої особи» на телеканалі “Скіфія” начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Ігор Клим, повідомляє прес-служба ХОДА.

«За сім місяців 2017 року до бюджету вже спрямовано понад 3,2 млрд гривень. Це на один мільярд, або сорок відсотків, більше, ніж в минулому році. З них 1,4 млрд спрямовано до державного бюджету, 1,8 млрд – до місцевого і 1,6 млрд – до рахунку єдиного соціального внеску на загально обов’язкове державне страхування», – поінформував керівник ГУ ДФС в області Ігор Клим.

Він подякував представникам місцевого бізнесу за прозору роботу, адже тільки на додану вартість платники Херсонщини отримали 270 млн грн.

Окрім того, ведучи мову про сплату податків в умовах процесу децентралізації та зміну системи отримання додаткових коштів на місця, Ігор Клим зазначив, що фіскали сьогодні йдуть назустріч головам об’єднаних територіальних громад і тому залишають на місцях 60 відсотків від податкових виплат.

Також він тзвернув увагу на велику кількість резервних джерел отримання додаткових коштів для розвитку інфраструктури й соціальної сфери ОТГ:

«Насправді, резервів для збільшення прибутків громад багато – це і легалізація земельних відносин, і сплата акцизного податку. Для того, щоб активно розвивати громаду, потрібно бачити зацікавленість голів ОТГ, адже саме вони зсередини знають, що відбувається у колі землевласників, підприємців, хто чим володіє і як сплачує податки».

Тобто на місцях потрібно розуміти, що сплата коштів, що не відповідають дійсному рівню податкового збору за землю чи інші види господарювання, не дасть прибутків власнику й громадам. Важливо зберігати прозорі відносини у сфері оподаткування.