На Херсонщині зведуть вежу, щоб посилити українське телемовлення на Крим

Еміне-ДжеппарПід час засідання за «круглим столом» на тему «Інформаційна безпека та протидії інформаційній агресії», яке пройшло 11 квітня в облдержадміністрації за участю радника Міністра інформаційної політики з питань Криму Еміне Джеппар, обговорили питання відновлення українського мовлення на частині території Херсонщини та Криму, передає прес-служба Херсонської ОДА.

Як розповіла директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Ольга Савенко, яка входить до складу робочої групи з розвитку телерадіомовлення в південних районах Херсонської області та на території тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополь, на території Херсонщини, а саме у Генічеському районі, будуватимуть нову вежу висотою 150 м, з якої буде здійснюватися мовлення на нових частотах. Зараз триває робота з пошуку земельної ділянки для будівництва нової вежі, розглядаються декілька варіантів.

Крім того, у смт Чаплинка буде встановлено новий передавач потужністю 5 КВт замість передавача, потужність якого 100 Вт, та з якого буде забезпечуватися покриття українським телемовленням території області, прилеглій до АР Крим.

«Звичайно, на шляху до цього існує дуже багато перешкод. Наприклад, щоб змінити передавач, потрібно внести зміни до ліцензії, яка дає право на мовлення на відповідній частоті. У нашому випадку – це філія НТКУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія», програми якої буде можливо транслювати на більш потужному сигналі», – зазначила Ольга Савенко.

Також вона додала, що робота облдержадміністрації в цьому напрямку триває. Направлено листи до Мінінформполітики України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Національної телекомпанії Україна з проханням сприяти та розглянути можливість внести зміни до ліцензії.