На Херсонщину йде новий штам грипу

vucudunuzu-sonbahar-enfeksiyonlarina-karsi-koruyun-1024x640Через кілька місяців в Україні може з’явитися відносно новий штам грипу.

Перша хвиля грипу очікується в грудні, це буде вірус — А/Гонконг (H3N2). Про це повідомила завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко, повідомляє Таврия24 з посиланням на newsradio.com.ua.

– Розкажіть, що це за новий вірус А/Гонконг?
-Він не новий за своїми антигенними характеристиками. Тобто що це означає для населення? Це означає, що імунітету до нього, саме до цього штаму у населення немає. Тому дуже важливо, щоб ті люди, які належать до груп ризику, а це люди старші 65 років, люди з хронічною патологією, діти від 6 місяців до 5 років, школярі — це саме ті особи, яким небезпечно захворіти на грип, вони потребують щеплень протигрипозної вакцини саме для того, щоб не захворіти.

 -Чи здатна ця вакцина якось призупинити рівень захворюваності?
– Для того, щоби призупинити рівень захворюваності, потрібно щепити не менше 70% населення — таке завдання ніхто перед собою не ставить, але уникнути небажаних ускладнень і небажаних наслідків для осіб груп ризику, от саме це вакцина може зробити. Тобто, якщо щепиться здорова людина, яка не має хронічної патології, молодого віку, то вона просто не захворіє, буде вести активний спосіб життя, може їздити, ходити в театр, їй не загрожує хвороба. І така людина, якщо вона і захворіє на грип, то зазвичай вона виходить без ускладнень. А є особи, в яких захворювання на грип може спричинити загострення іншої хвороби, і можуть бути різні наслідки.

– Чим небезпечний цьогорічний вірус?
– Вірус А/Гонконг, який виділено вперше в 2014 році, він взагалі здатен викликати ускладнення саме пневмонії, бронхіти, також може загострювати такі хвороби як бронхіальну астму, серцево-судинні хвороби.

 –Зараз спостерігається зріст респіраторних захворювань, діти хворіють, це ще не грип?
 – По-перше, це не грип. По-друге, це стандартна ситуація, коли з початком вересня починається зростання кількості респіраторних захворювань, але це, зазвичай, не тяжкі захворювання без високої температури, а часто саме от респіраторні симптоми, такі як нежить, біль у горлі, кашель, вони виступають на перше місце. При грипі різко підвищена температура — такий початок захворювання, потім вже сухий кашель, через два дні нежить може з’явитися  або закладення носа, тобто респіраторні симптоми — це не початок грипу, і вони не виступають на перше місце.