На Херсонщині державне підприємство з видобутку солі перейде у приватні руки

Єдине в Україні державне підприємство, що виробляє морську сіль, вирішили віддати на приватизацію шляхом продажу на аукціоні. Мова йде про Геройське дослідно-промислове підприємство, що розташоване на березі Дніпровського лиману, на відстані 70 км від Голої Пристані.

Інформацію про відповідне рішення розмістила прес-служба Регіонального відділення фонду державного майна в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі на сторінці у Фейсбук.

«Наказом РВ ФДМ в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 23 червня 2020 року №244 прийнято рішення про приватизацію шляхом продажу на аукціоні  ЄМК ДП «Геройське дослідно-промислове підприємство» (код за ЄДРПОУ 00383604)» – йдеться в повідоменні.

Основним видом діяльності установи є видобуток кухонної харчової осадочної солі, отриманої шляхом випарювання з морської води Чорного моря у відкритих осадових басейнах.

Добувати сіль тут розпочали ще у 1869 році, за часів Катерини II. Тоді на території сучасного села Геройське запорозькі козаки збирали сіль і возами доставляли її в Січ для своїх потреб і подальшого продажу в Московію, Польщу і Литву.

У 2000 році Кабмін України відніс Геройське дослідно-промислове підприємство до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

А вже у 2007 році ДП «Геройське державне дослідно-промислове підприємство» виробило понад 7 576 тонн продукції.

З тих пір більше солі, ніж тоді, 13 років тому, у Геройському не добували. Та й взагалі підприємство почало втрачати свої позиції.

Як розповів директор підприємства Андрій Тищенко, на посаду його було призначено 5 років тому, коли установа зазнала повного банкрутства. За 5 років керування налагодити становище більш-менш вдалося. Зараз на підприємстві працює 24 людини. Вже днями буде розпочато роботи зі збору солі.  Але, за словами Андрія Тищенко, для того, щоб сіль, яку тут добувають потрапила на прилавки магазинів, потрібен інвестор.

Як повідомили у фонді державного майна, дату проведення аукціону та стартову ціну за підприємство буде прийнято та оголошено вже найближчим часом.

Катерина Чобітько, Перший регіональний