На Херсонщині переможцем гастрофестивалю стала стародавня українська страва, згадка про яку є в романі «Енеїда»

12 вересня творчі колективи  Новокаховської територіальної громади взяли участь у обласних заходах – відкритому фестивалі народної творчості «Душа півдня» та мистецько-кулінарному гастрофестивалі «Таврія–борщ», які проходили у селі Великі Копані.

Народні умільці з Херсонщини та сусідньої Миколаївщини на колоритному ярмарку майстрів дивували  різноманіттям виробів декоративно-ужиткового мистецтва: картин, сувенірів і прикрас на будь який смак. А запальні виступи артистів подарували усім присутнім чудовий настрій та яскраві враження на весь день.

У концерті  взяли участь аматорські колективи з 35 територіальних громад. Було представлено 30 видів борщу від кожної громади. Кожна команда яскраво презентувала свій кулінарний шедевр. Були і танці, і співи, і колоритні розповіді про нашу національну страву.

По завершенню цього дійства усіх бажаючих пригощали смачним борщем, в той час, як журі визначало переможців. За результатами висновків експертів, стравою-переможцем став сухий козацький борщ шпундра, який приготували представники  Тавричанської територіальної громади.

Новокаховську територіальну громаду гідно представили творчі колективи міського Палацу культури: Зразковий ансамбль танцю «Сонечко» (керівник Заслужений працівник культури України Алла Мельниченко), Зразковий ансамбль танцю «Ручеек» (керівник Марина Ющенко), Народний ансамбль народного танцю «Молодість» (керівник Ірина  Штундер), Народний вокальний гурт «Забава» (керівник Валентина Крупко),  Народний  вокальний ансамбль «Біла акація» Обривського сільського клубу (керівник Олександр Шеремет), Народний ансамбль «Козацька воля» Козацького Будинку культури (керівник Сергій Якуба), майстри Микола Коваленко та Оксана Ткачук. Смачний борщ приготували завідувача Обривського БК Тетяна Мироненко та Олена Корженко.

Творчі колективи  Новокаховської територіальної громади отримали нагороду у вигляді одноденної поїздку до Уманського дендропарку від голови Великокопанівської сільської ради Валентини Костенко.

Золоті кубки за розвиток та підтримку нематеріальної культурної спадщини Херсонщини від голови обласної ради Олександра Самойленка отримали команди з Тавричанської, Голопристанської та Олешківської громади. Подяками були відзначені всі громади-учасники фестивалів.

Неймовірне поєднання музичного, танцювального та кулінарного  мистецтва вразило усіх, хто завітав на свято, а учасники фестивалів   довели що на Херсонщині вміють не лише гарно  грати,  співати,  танцювати, але й  смачно готувати і гостей гостинно пригощати.