На Херсонщині відкрився міні-завод з виробництва бекмесу

Біля Голої Пристані відкрився чи не перший в Україні міні-завод з виробництва кавунового меду (бекмесу), засновниками якого є Олександр Долинко та його син.

Для будівництва заводу Долинко взяв пільговий кредит під п’ять відсотків річних за обласною програмою розвитку харчової та переробної галузі на 97 тис. грн., а також використав півтори сотні тис. грн своїх заощаджень, повідомляє Голос України.

У поточному році Олександр планує виготовити майже тонну бекмесу. І переконаний, що з його збутом проблем не буде. Адже чи не кожен, хто приїжджає на екохутори у таврійському степу, бажає прихопити з собою баночку запашного кавунового меду.

Також, одна з київських фірм планує купувати та реалізувати через свою мережу в столиці не менше центнера бекмесу. Питання тільки в сертифікації, якою виробник бекмесу Долинко зараз і займається.

«Технологія виготовлення бекмесу нехитра – випарювання соку. Його ще моя бабуся в селі на домашній кухні робила. Але значні обсяги потребують і налагодження виробництва, постачання сировини. На тонну продукту піде мало не 25 тонн кавунів. Та головне, що вони згодяться будь-які: і деформовані, і занадто маленькі, які зазвичай залишають на баштані перегнивати після збирання кондиційної ягоди. Тож для фермерів це можливість перетворити відходи на якісний товар, що дасть додатковий прибуток», – відзначає Долинко.

За його словами, кавуновий мед буде гарним доповнення у дієту для тих, хто бажає схуднути, завдяки меншій калорійності, ніж у цукру. Та й за діабету другого типу прислужиться як замінник того ж цукру, але треба порадитися із лікарем. Але й для цілком здорової людини бекмес – то корисні ласощі.