На Херсонщині відновлюватимуть Скадовський аеродром

За повідомленням пресм-слуби Херсонської ОДА, розвиток малої авіації на базі Скадовського аеродрому обговорили під час робочої поїздки голови обласної державної адміністрації Сергія Козиря до Скадовського району. Разом із директором КП ХОР «Херсонські авіалінії» Віталієм Кучеруком очільник Херсонщини оглянув територію аеродрому та розповів про новий проєкт для його відновлення.

Зокрема, зі слів Сергія Козиря, наразі КП ХОР «Херсонські авіалінії» розробляється дорожня карта з відновлення аеродрому, на наступному тижні буде додатково проведено нараду спільно зі Скадовською районною державною адміністрацією, Скадовською міською радою, комунальним закладом «Обласний авіаційно-технічний спортивний клуб» Херсонської обласної ради.

«Цей проєкт, без перебільшення, буде цікавий для розвитку малої авіації в регіоні. А ще розвиток повітряних видів спорту позитивно відобразиться на туристичній сфері, адже ще більше туристів матимуть змогу приїжджати в місто на березі Чорного моря. Окрім того, саме Скадовськ має статус дитячого курорту національного значення», – зазначив Сергій Козир.

Про відродження роботи аеродрому у Скадовську говорять не один рік. Херсонщина має багато перспектив і можливостей для залучення інвестицій, як в розбудову туристичної інфраструктури так і авіаційної.

Аеродром «Скадовськ» має ґрунтову злітно-посадкову смугу довжиною 1 км. Він здатний приймати повітряні судна до 5,7 тонн. Серед найбільш перспективних напрямків використання можна окреслити парашутний спорт, оглядові польоти, аеротаксі та інше.

Першочергові завдання: приведення злітної смуги до стандартів та експлуатаційних норм, відновлення будівлі аеровокзалу та диспетчерської, а також проведення навчань диспетчера, штурмана, зв’язківця.