На Херсонщині збільшать кількість лабораторій для тестів на коронавірус

Про це на засіданні колегії облдержадміністрації розповів директор Департаменту здоров’я ОДА Віктор Короленко.

За його словами, необхідність у розгортанні додаткових лабораторій пов’язана з тим, що традиційно восени значно збільшується кількість випадків респіраторних захворювань. Через це зростає й потреба в більшій кількості ПЛР-тестувань.

“Кількість ПЛР-досліджень на добу починалася з 20-40 і досягала майже 400. Враховуючи широке коло осіб, які підлягають ПЛР-тестуванню, зрозуміло, що потужностей двох лабораторій недостатньо”, – розповів Віктор Короленко.

Наразі на Херсонщині працює дві лабораторії, які проводять ПЛР-тестування: ДУ «Херсонський лабораторний центр МОЗ України» та КНП «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім.С.І. Горбачевського».

За словами директора Департаменту здоров’я, у випадку інфікування працівників цих лабораторій вони не зможуть працювати 14 днів, оскільки перебуватимуть на самоізоляції.

Так, розгорнути додаткові лабораторії планується у новостворених районах області: Бериславському, Генічеському, Каховському, Херсонському та Скадовському. На території кожного з цих районів є заклади охорони здоров’я, визначені базовими у боротьбі з COVID-19.

Джерело