На Херсощині хочуть встановити пам’ятник Фальц-Фейну

Відкрити пам’ятник засновнику біосферного заповідника «Асканія-Нова» і одному з колишніх власників свого села до кінця цього року планують у Чкаловому Новотроїцького району.

— Колись наше село називалось Доренбург, на честь Дори, доньки Фальц-Фейна. При розділі батьківського маєтку саме Фрідріх Фальц-Фейн, старший син Едуарда Івановича і Софії Богданівни отримав Доренбург. У нас досі залишилась стара башта і інші споруди, що пам’ятають Фрідріха. Є у нас парк, який він заснував і ставок, — розповів сільський голова Володимир Сапрон (на фото).

За його словами, сільська рада нині займається благоустроєм парку. А встановити пам’ятник Фальц-Фейну планується восени на пагорбі поряд зі ставком. Для цього планується залучити як спонсорські, так і кошти з сільського бюджету. «Ми не хочемо, щоб пам’ять про Фрідріха Фальц-Фейна пішла в небуття, — додав Володимир Сапрон. — До того ж, багато хто просто не знає, що він був причетний не лише до заповідника «Асканія-Нова» і парку в Хорлах, а й залишив чималий слід у Чкаловому. Сподіваюсь, це дозволить залучати до нас багатьох туристів, які зможуть відкривати для себе нові сторінки історії Херсонщини».

Новий день