На Каховській ГЕС готові до пропуску весняної повені 2018 року

З метою інформування населення про готовність філії Каховської ГЕС до пропуску весняної повені у 2018 році 29.03.2018 на станції проведено спільну нараду за участю представників місцевої влади, керівництва ДСНС і рятувальної служби м. Нова Каховка, а також представників місцевих ЗМІ для висвітлення події на місцевому рівні.

На філії «Каховська ГЕС імені П,С.Непорожнього» ПрАТ «Укргідроенерго»,  з метою забезпечення своєчасної підготовки до пропуску   весняної повені 2018 року і надійної роботи під час повені були проведені наступні заходи:

  • З 13 по 16 лютого 2018року Державною інспекцією по експлуатації станцій і мереж проведена перевірка готовності станції до пропуску весняної повені, про що складено акт, наказом створено комісію і розроблені заходи по підготовці до пропуску весняної повені.
  • 16 березня комісія виконала перевірку виконання заходів щодо готовності гідротехнічних споруд та обладнання Каховської ГЕС до проходження весняної повені та зробила наступні висновки:
  1. Виведеного у позачерговий ремонт основного обладнання немає.
  2. Проведена перевірка стану гідротехнічних споруд.
  3. Проведена перевірка стану гідромеханічного обладнання.
  4. Виконані поточні ремонти основного і допоміжного обладнання.
  5. Заходи, передбачені планом підготовчих робіт до пропуску весняної повені 2018 року станом на 16 березня,  виконані в повному обсязі.

Комісія вирішила:

  1. Гідротехнічні споруди та гідромеханічне обладнання знаходяться в робочому стані.
  2. Каховська ГЕС підготовлена до роботи та пропуску весняної повені 2018 року.
  3. Підписано акт перевірки готовності Каховської ГЕС до проходження весняної повені 2018 року.

Також у березні на Каховській ГЕС, згідно розпорядження голови м. Нова Каховка про підготовку до пропуску льодоходу та повені, проведена перевірка  щодо готовності до проходження весняної повені. Зауважень  до готовності ГЕС по пропуску повені відсутні.

16 березня спільно з рятувальною службою ДСНС м. Нова Каховка було проведено на Каховській ГЕС спеціальне об’єктове тренування. Основною метою тренування було здійснити перевірку готовності позаштатних аварійних формувань та оперативної служби філії до дій в умовах виведення з ладу обладнання, робота штабу з надзвичайних ситуацій філії, прийняття управлінських рішень у складних умовах, пов’язаних  з атмосферними перенапругами у період весняного водопілля.

На сьогоднішній день Каховська ГЕС працює з максимально можливою пропускною спроможністю турбін у базовому режимі, згідно протоколу засідання Міжвідомчої комісії при Державному агентстві водних ресурсів України, по узгодженню режимів роботи водосховищ на ІІІ декаду березня від 21 березня 2018 року.

Станом на 29.03.2018 середній рівень верхнього б’єфу становить 15,71м, а нижнього  0.62м, що відповідає нормальному режиму роботи в період весняного водопілля.

Про зміни у режимі роботи  Каховської ГЕС у період проходження весняного паводку філія буде повідомляти додатково за допомогою місцевих ЗМІ і на офіційному сайті ПрАТ «Укргідроенерго».