«На крилах пісень»

Круглий стіл «На крилах пісень» – присвячений 145 річчю від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси 11 лютого 2016 року зібрав шанувальників поезії у літературно-меморіальному музеї А.П.Бахути.к1Працівники музею Т. Лупашко та Н. Полякова познайомили присутніх з життєвим шляхом та творчістю великої поетеси – Лесі Українки, ім’я якої овіяно всенародною любов’ю. Вони розповіли, що це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. Були прочитані вірші поетеси. Доповнила їх  розповідь темою про особисте життя Лесі, в якому було багато страждань, бібліотекар С. Новосьолова. Вона розповіла про прекрасні стосунки з Сергієм Мержинським, осяяні світлом і ніжної турботи поетеси до коханого, яких поєднала чуйність до всього прекрасного, гармонія і краса душ, спільна праця.

Шанувальниця поезії, О. Ткачук,  поділилась с присутніми своїми незабутніми  враженнями від відвідування музею Лесі Українки у Ялті, який розташований в гарному будинку в стилі модерн. Ялта в творчості Лесі Українки залишила помітний слід. Це відображено у циклі «Кримські відгуки».

Поет-аматор В. Вітюнін зачитав свій вірш-присвяту поетесі. Незгасимий вогонь таланту Лесі Українки, палає уже понад століття. То ж нехай звучить серед нас слово Лесі і слово про Лесю, як наша шана пам’яті великій і неповторній поетесі.
к2 к3

Наталія Зарудна, заступник начальника відділу культури і туризму