На Львівщині планують збудувати сміттєпереробний завод за американською технологією, яку ми опрацьовували ще 5 років тому

звалище сміттяНа території Львівської області планують реалізувати проект із будівництва найсучаснішого сміттєпереробного заводу із американською технологією утилізації відходів.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Як зазначається, відповідний протокол про наміри співпраці підписали голова облдержадміністрації Олег Синютка та президент Energy Group компанії Valuebridge (США) Вільям Брайян.

«У суботу ми підписали протокол щодо можливості будівництва сміттєпереробного заводу із найсучаснішими технологіями на території області. Нашим наступним кроком, так як це прийнято у європейських країнах, стане аудит та розробка проектних пропозицій. Потім ми вже приймемо рішення стосовно подальшої можливості будівництва», – зазначив Олег Синютка.

Голова ОДА також звернув увагу, що технологія переробки побутових відходів, яку пропонують американські фахівці, дозволяє переробляти не лише нове сміття, а й те, яке вже давно складується, зокрема й із Грибовицького полігону.

«Дуже важливо, що тут немає абсолютно жодної екологічної небезпеки, тому що під високими температурами та дією плазми відбувається розклад на молекулярному рівні. До того ж ми зможемо отримати додаткові продукти переробки у вигляді дизпалива, електроенергії, що дозволить зробити завод рентабельним», – повідомив Олег Синютка.

Зазначимо, що у меморандумі сторони засвідчили взаємну зацікавленість у пошуку та залученні інвестицій в галузі утилізації і переробки сміття. Йдеться про перспективу впровадження на території області технології високотемпературного спалювання відходів під назвою «Waste to energie +».

Такий спосіб переробки сміття на сьогодні є одним з найперспективніших напрямків з точки зору екологічної безпеки та отримання вторинних продуктів: синтез-газу, електроенергії, дизельного пального. Технологія дає можливість економічно вигідно та безпечно переробляти відходи без їх попередньої підготовки (сортування, сушіння тощо).

Одним із перших кроків до впровадження такої технології, а у перспективі будівництва сміттєпереробного заводу, стане проведення досліджень об’ємів та морфології відходів, що продукуються населенням області, та пошук фінансування.

Джерело: ZIK

P.S. В Новій Каховці проект переробки ТБО по технології високотемпературного піролізу (а саме цю технологію запропонували американці львівянам) почав опрацьовуватися ще у вже далекому 2010 році. Тоді з цим проектом до нас приїхали представники саме львської фірми під назвою “Львіворгсінтез”.

На протязі двох років ми пройшли шлях від ідеї і проведення громадських слухань щодо доцільності застосування саме цієї технології переробки ТБО, до виділення конкретної земельної ділянки для розташування підприємства.

На той час ми були дуже близько від початку реалізації цього амбітного проекту. Адже ми були б перші не тільки в Україні, а й на теренах всього бувшого СРСР, де було б збудоване і працювало таке підприємство!

Але у львівян незаладилось з сертифікацією обладнання в Україні, потім політична нестабільність у державі відсахнула потенційних інвесторів від вкаладання значних коштів. Навіть заздалегіть фінансовоприбутковий проект (після переробки на виході отримується синтетичне дизельне пальне) не переборов острах інвесторів перед можливими суспільними потрясіннями в Україні. І вони восени 2013 -навесні 2014 років таки настали…

В повідомленні прес-служби Львівської ОДА є фраза щодо “пошуку фінансування”. Так от, “наш завод”, пристосований до обсягів ТПВ нашого міста, за цінами 2012 року коштував від 65 до 70 млн. євро. Львський – десь утричі дорожчий. Тож де львівяни, а тим більше ми в Новій Каховці, зможемо знайти ті 2 млрд.грн. (!!!), що потрібні для будівництва заводу. І хто нам дасть такі гроші? А хто дасть львівянам 6 млрд.грн.?

Дуже б мені хотілось, щоб львівяни здійснили свій задум. Це був би гарний приклад для всієї України. 

А поки ми у Новій Каховці возимо своє сміття на старих сміттеперевезних автомобілях на старий полігон і вдовольняємось тією орендною платою, яку ще згідно умов договору оренди дисципліновано сплачує ТОВ “Львіворгсінтез” за 10 га землі на бувшому звалищі електромашу…

                                                                                                        Віктор Васильєв