На нашій землі не почнеться війна

Юлія Тимошенко знову вирушила на схід, щоб знайти шляхи врегулювання конфлікту. Перебуваючи в Дніпропетровську, вона перевірила обороноздатність області. У регіоні функціонує Штаб національного захисту, який координує роботу Сотні козаків, політичних партій та афганців.
Діє батальйон спеціального призначення «Дніпро». Фінансується він приватними коштами, й зарплатня рядового в батальйоні сягає 15 тисяч гривень. Але й вимоги до добровольців досить високі: вік — до 45 років, добра фізична підготовка. Ті, хто не підходять під ці критерії, можуть вступити до Полку захисту Дніпропетровська. На кордоні Дніпропетровської області створена ціла система блокпостів.
«Я особисто відвідала блокпости. Вони добре оснащені, кордони захищають патріотично налаштовані добровольці, в яких є сили й натхнення зупинити диверсантів», — розповіла лідер «Батьківщини» журналістам.
І все побачене вселило в неї віру в те, що схід України за необхідності дасть відсіч російським окупантам. Зовнішня загроза в особі Кремля продемонструвала, що Схід та Захід дійсно разом. А значить, Україну неможливо перемогти. «На нашій землі не почнеться війна. Все, що зараз відбувається у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації, закінчиться у найближчі місяці», — впевнена вона.
І головне на сьогодні — стабілізувати ситуацію на сході, домогтися розблокування адміністративних будівель мирним шляхом. Тому після візиту до Дніпропетровська лідер «Батьківщини» знову вирушила до Донецька — продовжувати переговори з проросійськими активістами, які захопили місцеву облдержадміністрацію.
Ситуація на сході залишається напруженою, й для відновлення мирного життя потрібно зустрічатися з незадоволеними та вести переговори з врегулювання ситуації. Поки не буде результату. «Оскільки більше двох третин жителів сходу виступають за єдність країни — вони проти федералізації, яка нав’язується ззовні спецслужбами Росії та руйнує мирне життя», — підкреслює Тимошенко.
Заради того, щоб домогтися деескалації конфлікту, Юлія Тимошенко як лідер правлячої партії готова піти на серйозні поступки. Вона запропонувала мітингувальникам підписати протокол про взаєморозуміння, який, з одного боку, зобов’язує їх розблокувати будівлю облгосадміністрації та здати незареєстровану зброю. З іншого — «Батьківщина» повинна провести через Верховну Раду закон про амністію всіх мирних мітингувальників. Звісно, винятком стануть люди, які вчинили тяжкі злочини. Крім того, Тимошенко обіцяє, що за російською мовою буде закріплено статус регіональної. Плюс — децентралізація влади. Партія повинна ініціювати процес внесення змін до Конституції, які передбачають надання місцевій владі більшої фінансової самостійності. Крім того, будуть ліквідовані обласні та районні адміністрації, а їх повноваження передані обраним головам і виконавчим комітетам обласних та районних рад.
«Я дуже хочу зробити все, щоб це взаєморозуміння, особливо після женевських домовленостей, було досягнуто мирним шляхом. Я не хочу, щоб були жертви з одного чи з іншого боку. Тому буду працювати на досягнення результату», — пообіцяла екс-прем’єр в Донецьку.
Та обмежуватися одним містом вона не має наміру. Юлія Тимошенко вже ініціювала переговори з людьми, які захопили будівлю СБУ в Луганську, аналогічні перемовини мають відбутися по всьому Донбасу.
Що стосується Росії, то, на думку екс-прем’єра, анексувавши Крим, почавши неоголошену війну на сході України, Кремль сам себе загнав у капкан. «Світ отримав можливість відкрити боротьбу з авторитарним режимом. Америка та країни Європи поступово застосують санкції такої сили, що вони спрацюють. Якщо не через півроку, то через рік. По суті, запущено механізм самознищення російської імперії, і запустив його особисто президент Росії», — впевнена лідер «Батьківщини».
Українцям же сьогодні дуже важливо знайти взаєморозуміння. «Потрібно залишити в минулому змагання та знайти рішення, яке не буде вважатися програшем ані Сходом, ані Заходом України, — закликає Тимошенко. — Якщо у нас вистачить мудрості знайти базу для об’єднання, тоді країна раз і назавжди отримає спокій та стане потужним учасником світової геополітики».

Борис Славський