На півдні України тривають міжнародні військові навчання “Сі Бриз – 2016”

військові-навчанняУчасть у навчаннях беруть військовослужбовці з 16-ти країн. Про це повідомляє кореспондент nk-online.tv з посиланням на прес-служби Генерального штабу ЗСУ на Міністерства оборони України.

Українські військові у співпраці з закордонними колегами вже тренувалися розміновувати морське дно, захоплювати «судно-порушника» та відпрацювали основні елементи боротьби за живучість корабля.

Цього разу роль умовного підозрілого судна випала судну розмагнічування «Балта». Екіпаж не відповідав на виклики по радіо та не реагував на вимогу зупинитися, тож після отримання сигналу від оперативного командування група силового супроводження оглядової команди наблизилась та пішла на штурм «судна-порушника». Морський спецназ провів попередню зачистку судна, захопив особливо важливі вузли та об’єкти, підготував місце для висадки основної оглядової команди Державної прикордонної служби України.

Тим часом на флагмані вітчизняних ВМС фрегаті «Гетьман Сагайдачний» екіпаж боровся за живучість корабля при виникненні умовної пожежі в одному з приміщень. Під час комплексного заняття із залученням додаткових сил екіпаж фрегату, отримавши повідомлення про дим на верхній палубі, здійснив розведення торпедних апаратів від осередку загоряння, провів зрошення переділок для пониження температури, розвідку аварійного приміщення, класифікацію та гасіння пожежі за допомогою пінної атаки.

Окрім того, вчора одразу на кількох ділянках морського узбережжя, а також у визначеному районі на півдні Одеської області з десантування основних сил розпочався сухопутний етап активної фази українсько-американського навчання «Сі Бриз-2016».

З десантних кораблів СДК «Юрій Олефіренко» ВМС України та «USS Whidbey Island (LSD 41)» ВМС США на узбережжя Одещини висадилися спільний українсько-молдовсько-грузинський підрозділ та підрозділ Корпусу морської піхоти США відповідно. Водночас близько семи десятків українських морпіхів здійснили десантування з літаків у район поблизу важливого об’єкту стратегічного значення.