На Півдні України знайшли стародавнє поховання жінки-воїна (Фото)

Вона любила дорогі парфуми, вишукані люстерка, а ще вона любила… війну. Вона – це амазонка. Та сама, яку описував у своїх працях Геродот. Жінка, яка воювала, як чоловік, жінка, яка вправно володіла мечем і стріляла з лука верхи. Саме її поховання знайшли археологи на Мамай-Горі у Запорізькій області. Про це йдеться на сторінці “Мамай-Гора” у соціальній мережі Facebook.

Статистика досліджень на Мамай-Горі щодо елементів скіфської зброї (1988-2017 роки).

“Мамай-гора не перестає дивувати археологів і привідкривати свої таємниці. Уперше в цьому археологічному сезоні експедиція, що працює над дослідженням найбільшого в Північному Причорномор’ї мультикомплексного могильника, знайшла поховання справжньої жінки-воїна.

В ногах у скіфської пані стояв мініатюрний посуд – лекіф. У ньому тогочасні жінки зберігали парфуми або ароматичні масла і наявність такого посуду говорить про те, що ця скіфянка не була простолюдинкою. У подорож у потойбіччя їй поклали бронзове вишукане люстерко. Навіть важко уявити, що у це бронзове дзеркало 2400 тисяч років тому вглядалась дівчина, зачесувала волосся, про щось мріяла. Під ліктем лівої руки лежали бронзові наконечники стріл, такі ж, як і ті, що випускала із свого лука, цілячи у ворога, відважна воїтельниця. В ногах, як і годиться господині, у супровідному інвентарі залишили два свинцевих пряслиця.

Тепер антропологи мають встановити, скільки ж років було цій пані, від чого вона померла, у бою чи від хвороби.

За кількістю досліджених комплексів на Мамай-горі переважають жіночі. З них – більше двох десятків належать жінкам-воїнам, амазонкам. Кожна десята жінка у тогочасному суспільстві, а це 4 ст. до н.е — була воїном, носила зброю й відбувала військову повинність на ряду з чоловіками,” – розповідають археологи.