На порядку денному – безкоштовні ліки

Голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан, головні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги та представники структурних підрозділів ОДА, керівники районів взяли участь у селекторній нараді щодо впровадження відшкодування вартості лікарських засобів .під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє прес-служба ОДА.

«500 млн грн з державного бюджету буде виділено на реалізацію Програми впровадження відшкодування вартості лікарських засобів, за рахунок чого ми маємо зупинити смертність та каліцтво серед хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет. Завдання влади на місцях максимально поширити інформацію про можливість скористатись безкоштовними ліками», – зазначив Володимир Гройсман. Також він звернув увагу учасників засідання на важливість питання своєчасної компенсації аптекам вартості виданих ліків.

Під час звіту щодо реалізації Програми на Херсонщині Андрій Гордєєв доповів, що планується охопити амбулаторним лікуванням 294965 хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу. Для цього виділено субвенцію з державного бюджету 13,6 млн грн.

Та розповів про те, що в області розпочато реалізацію регіональної програми «Електронна медицина Херсонщини» в рамках якої запущено електронний сервіс для населення, що доступний для кожного мешканця, де відображаються аптечні заклади підключені до програми «Доступні ліки».

В свою чергу  міністр соціальної політики України Павло Розенко запевнив, що ліки для реалізації хворим були закуплені якісні та ціни на них знижено на 40%. Також він розповів, що участь у Програмі візьмуть близько 2000 аптечних закладів.

Володимир Гройсман зауважив, що для мешканці країни, працює урядова  «гаряча» лінія, на яку можна звертатись з різних питань за телефоном – 1545.