На порядку денному бюджетного комітету ВР – Херсонський онкодиспансер

Одне з важливих питань, яке потребує якнайшвидшого рішення – створення Південного регіонального центру променевої терапії на базі комунального закладу Херсонської обласної ради «Херсонський обласний онкологічний диспансер». Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила народний депутат Марія Іонова.

Зокрема, пані Іонова повідомила: “Виїзне Засідання бюджетного комітету проходило в приміщенні Херсонського обласного онкологічного диспансеру невипадково. На жаль, протягом останніх двох років за рівнем онкологічної захворюваності Херсонська область займає третє місце в Україні. Щороку в області виявляється понад 4364 нових випадків раку і майже 2 тисячі хворих помирає. Станом на 1 січня 2018 року на обліку перебуває 28884 хворих на рак, а це складає майже 3% від населення регіону!!!

Тому питання вдосконалення рівня надання онкологічної допомоги населенню Херсонської області та всього південного регіону постає надзвичайно гостро.”

www.facebook.com/mariya.ionova.9

Народний депутат повідомила, що станом на сьогодні рівень оснащення диспансеру медичним обладнанням становить лише 48%. Комп’ютерного та магнітно-резонансного томографів, які необхідні для діагностики злоякісних новоутворень та планування зони опромінення, заклад не має. Рівень зношення інших апаратів діагностики становить 80%.

“Ми усвідомлюємо стан обладнання в усіх регіонах України, але саме в Херсонській області – саме цей диспансер в південному регіоні має приміщення для встановлення сучасного обладнання для променевої терапії, в тому числі лінійних прискорювачів,” – розповіла Марія Іонова.

Вона також повідомила про введений в експлуатацію чотирьох поверховий радіологічний корпус, який відповідає всім санітарним вимогам та нормам радіаційної безпеки. Окрім того, в диспансері розміщено три бункери.

“Висока увага губернатора області, голови обласної ради, залучення державних коштів, кошти народних депутатів, благодійників, міжнародних партнерів з Швеції, все це на умовах державно-приватного партнерства для закупівлі високоякісного обладнання і навчання персоналу вже на порядку денному області, в тому числі бюджетного комітету Верховної Ради України.

Ми з колегами відвідали приміщення -бункери для високоякісного обладнання. Приміщення готові для встановлення медичного обладнання , яке не тільки буде виявляти і лікувати, але й дозволить здійснювати діагностичну профілактику . Цей Диспансер дасть можливість запровадити сучасні технології променевої терапії відповідно до міжнародних протоколів .

Познайомились з чудовим колективом, який очікує на професійне обладнання і готовий навчатись і допомагати мешканцям південного регіону в три зміни!

Будемо підтримувати з колегами забезпечення комплексного оснащення у 2018-2019 роках, обсяг цільових коштів яких становить біля 300 млн грн.

Дякую керівникам області за небайдуже ставлення до цього питання,” – наголосила нардеп.