На ремонт всіх автошляхів області грошей не вистачить

На суцільне решето перетворилась дорога між Цюрупинськом та Новою Каховкою. Разом зі снігом з траси М-14 «Одеса-Мелітополь-Новоазовськ» зійшло дорожнє покриття. Суцільні вибоїни не дають водіям розігнатися більше 40 км. на годину. Ледве плентаючись, одна за одною, автівки проїжджають аварійно небезпечну ділянку.

Жахливий стан траси в обласній службі автодоріг журналістам херсонського телеканалу «ВТВ-плюс» пояснили давністю ремонту дорожнього полотна.

Як відзначає начальник служби автомобільних доріг у Херсонській області Микола Савченко: «Ділянка була побудована і введена в експлуатацію в 1986 році. Тобто ця дорога експлуатується близько 30 років. У свою чергу вона тричі була недоремонтована».

У службі не приховують, так виглядає не лише ця магістраль. Біля 400 км. або 54 тис. кв. метрів асфальтного полотна Херсонщини являє собою щось на кшталт аварійної ділянки новокаховського напрямку. Проте до ремонту 10 тис. квадратів вже приступили. Почали саме з дороги М-14, що проходить повз Цюрупинський район.

dorogi1

«На даний момент виконуються роботи з ліквідації ямковості – це проферизування, обрубка, обмазка і виконання ямкового ремонту гарячим асфальто-бетоном. В подальшому, при узгодженні планів і виділенні фінансування, будуть виконані роботи по перебудові дорожнього покриття», – розповідає Микола Савченко.

Закінчити ремонт планують до середини квітня, а допоки водіям доведеться рухатись по одній смузі. Скільки витримає дорожнє полотно після поверхневого латання, фахівці не плекають великих надій – може рік, може менше. Всі розуміють – ямковий ремонт – не вихід, але на більше в бюджеті не має коштів. Загалом на область цього року виділили 60 млн. гривень. Це не гроші в масштабах дорожніх проблем, пояснюють в службі. Їх ледве вистачить на першочергові роботи.

Начальник служби автомобільних доріг у Херсонській області Микола Савченко стверджує: «В першу чергу гроші будуть використані на виконання аварійних робіт – це ямковий ремонт, поліпшення безпеки дорожнього руху (встановлення знаків, розмітка, заливка тріщин) та санітарний стан вздовж доріг».

Ділянки на трасі М-14 у Миколаївському та Мелітопольскому напрямках, а також траса М-17 у напрямках Криму – дороги на яких виконати ремонт у службі планують цього річ. Якщо вистачить фінансування, то пощастить ще магістралі у напрямку Дніпропетровська – трасі «Марїнське-Берислав».