На споживчому ринку Херсонщини здорожчало все, крім м’яса птиці та макаронних виробів

На споживчому ринку області у листопаді ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,0%. Найбільше (на 11,1%) подорожчали овочі. На 9,9–3,4% підвищились ціни на молоко, масло, сметану, хліб, кисломолочну продукцію, сир і м’який сир (творог). Такі цифри наводять в Головному управлінні статистики України в Херсонській області.

Також, на 2,0–0,3% зросли в ціні крупи гречані, олія соняшникова, цукор, рис, риба та продукти з риби, яйця, борошно пшеничне. Разом з тим, на 4,6–1,4% знизилась вартість м’яса птиці, фруктів, макаронних виробів, свинини. Також, на 0,6% та 0,1% подешевшали яловичина та безалкогольні напої.

Алкогольні напої, тютюнові вироби подорожчали на 2,5% внаслідок зростання цін на тютюнові вироби (на 2,8%) та на алкогольні напої ­ (на 1,9%).

Підвищення цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 5,8%, насамперед, було спричинено збільшенням вартості опалення на 34,4%.

Ціни (тарифи) у сфері охорони здоров’я зросли на 1,3% внаслідок подорожчання амбулаторних послуг (на 2,4%), фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 1,5%).

У транспортній сфері ціни (тарифи) підвищились на 1,1% в основному за рахунок  збільшення вартості палива та мастил на 2,0%.